"MIASTOSTAN". Wernisaż wystawy zbiorowej przy ul. Marcinkowskiego

  • 18.04.2019, 15:09 (aktualizacja 18.04.2019, 15:14)
  • KB
"MIASTOSTAN". Wernisaż wystawy zbiorowej przy ul. Marcinkowskiego SZTUKA•TERIA
SZTUKA•TERIA zaprasza na wernisaż. Lokalny. W ostatni piątek kwietnia lokal przy ul. Marcinkowskiego 22 zamieni się Miastostan. Wszak Bydgoszcz, to stan… umysłu. Lubimy się w niej czasem pogubić. A może byś tak zgubił się z nami?

W piątek, 26 kwietnia 2019r. w nowej siedzibie Fundacji SZTUKA•TERIA, przy ul. Marcinkowskiego 22 odbędzie się wernisaż wystawy zbiorowej Miastostan. Jej celem, a naszą ambicją jest pokazanie Wam - bydgoszczanom, jak piękne, a zarazem nieoczywiste potrafi być nasze miasto.

Jak wielkim polem do artystycznego manewru może być gród nad Brdą. Nie, nie zobaczycie tu Klarysek, Wyspy Młyńskiej, fontanny „Potop” i Myślęcinka. Zobaczcie schody, palmy i Łuczniczkę. Ale nie tę, którą znacie, ona nie dostała zaproszenia. Wpadnie za to jej siostra. Ta zbuntowana.

Ok, ale o co chodzi? – pewnie się zastanawiacie. O wystawę, na której zaprezentują się bydgoscy artyści, dla których Bydgoszcz jest, jak czyste płótno. Już dziś wiemy, że oba piętra SZTUKA•TERII wypełnią się obrazami Magdaleny Pacoszyńskiej, zdjęciami Dariusza Gackowskiego, grafikami artysty ukrywającego się pod pseudonimem Szatafakap oraz pracami kilku Sztuka•Teryjnych satelit. (ST)

KTO? Fundacja SZTUKA•TERIA (zaprasza)
CO? Miastostan – wernisaż wystawy zbiorowej
GDZIE? Ul. Marcinkowskiego 22 (Bydgoszcz)
KIEDY? 26 kwietnia 2019 r., o godz. 19.00
DLACZEGO? Bo miasto nas inspiruje.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe