Prof. Włodzimierz Bolecki spotka się z mieszkańcami Bydgoszczy

  • 12.04.2019, 12:15
  • KB
Prof. Włodzimierz Bolecki spotka się z mieszkańcami Bydgoszczy Fot. Magdalena Wiśniewska
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z prof. Włodzimierzem Boleckim – historykiem, teoretykiem literatury, krytykiem literackim, profesorem w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk, wykładowcą literatury polskiej XX wieku na Uniwersytecie Łódzkim.

Opublikował m.in. „Ciemny Staw. Trzy szkice do portretu Gustawa Herlinga Grudzińskiego”, „Pre-teksty i teksty”, „Ptasznik z Wilna. O Józefie Mackiewiczu”, „Inny Świat Gustawa Herlinga-Grudzińskiego”, „Poetycki model prozy w dwudziestoleciu międzywojennym”, „Rozmowy w Dragonei” (z G. Herlingiem-Grudzińskim), „Polowanie na postmodernistów w Polsce”, „Rozmowy w Neapolu” (z G. Herlingiem-Grudzińskim), „Ciemna Miłość. Szkice o twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego”, „Wenus z Drohobycza. (O Brunonie Schulzu)”.

Jest autorem opracowań edytorskich m.in. utworów Wacława Berenta, Aleksandra Wata, Stanisława Ignacego Witkiewicza, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Bolesława Leśmiana, Czesława Miłosza, autorem i współautorem scenariuszy filmów dokumentalnych poświęconych m.in. Józefowi Mackiewiczowi, Czesławowi Miłoszowi i paryskiej „Kulturze”. Napisał scenariusz do filmu fabularnego „Ostatni dzwonek” Magdaleny Łazarkiewicz. W 2018 r. ukazała się powieść „Chack. Gracze. Opowieść o szulerach”. Laureat nagród.

Bydgoskie spotkanie poświęcone będzie patronowi Roku 2019 – Gustawowi Herlingowi-Grudzińskiemu i połączone z promocją jego książki pt. „Dziennik 1957-1958” (premiera: 23 maja 2018). Wstęp za okazaniem wejściówek (do odbioru od 17.04.2019, godz. 16.00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24 – pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki). 

24.04.2019 r. /środa/ godz. 18.00

Biblioteka Główna, Stary Rynek 24

Bezpłatne wejściówki do odbioru od 17.04.2019, godz. 16.00 w Wypożyczalni Głównej, Stary Rynek 24

Spotkanie organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe