Premiera książki "Moja żona tramwajarka" Krzysztofa Strycharskiego w Bydgoszczy

  • 28.03.2019, 13:33
  • KB
Premiera książki "Moja żona tramwajarka" Krzysztofa Strycharskiego w Bydgoszczy "Moja żona tramwajarka"
Zapraszamy do Miejskiego Centrum Kultury na premierę książki Krzysztofa Strycharskiego "Moja żona tramwajarka" o Henryce Krzywonos-Strycharskiej.

Krzysztof Strycharski

„Moja żona tramwajarka. Opowieść o Henryce Krzywonos-Strycharskiej”

Premiera 27 marca 2019

Wydawnictwo Agora

CAŁA HENIA! OPOWIEŚĆ MĘŻA O ŻONIE

Poznali się w 1987 roku. Ona - słynna na całą Polskę tramwajarka, sygnatariuszka Porozumień Sierpniowych, lat 34. On – właściciel warzywniaka i żuka, lat 23. Poprosiła go o pomoc w przewiezieniu mebli. Trzy miesiące później byli już po ślubie. 6 lat później mieli pod opieką dwanaścioro dzieci w swoim rodzinnym domu dziecka. Gdy się usamodzielniły, ona wróciła do polityki i... znów jest jedną z najbardziej charakterystycznych postaci opozycji.

Żyjący w cieniu znanej żony, nazywany „panem Krzywonosem” Krzysztof Strycharski szczerze opowiada o życiu z Henryką, rodzinnych  radościach i smutkach, o mierzeniu się z dziedzictwem "Solidarności" i obserwowanej z boku wielkiej polityce.

W książce pojawia się szereg postaci, które Henryka Krzywonos spotkała na swojej drodze: od Anny Walentynowicz i Jacka Kuronia, przez Marię Kaczyńską, Jolantę Kwaśniewską i Lecha Wałęsę, po Agatę Młynarską i Zbigniewa Wodeckiego.

Ona po prostu taka jest: czasami kochana, czasami wkurzająca, ale zawsze prawdziwa i zawsze niezależna.

 

Krzysztof Strycharski

Henia i Krzysztof to kwintesencja radości życia, dwie połówki tego samego jabłka, miłość wrząca od emocji, napięć i uwielbienia mimo wszystko. To instytucja, adres, pod który trafiają zagubieni. Są zawsze tam, gdzie potrzebna jest pomoc i ratunek.
Nie mogłam oderwać się od tej książki! Znam i podziwiam Henrykę od lat, ale odkryłam ją na nowo. Znalazłam to, czego nie da nam „babskie gadanie” – obraz nieprzeciętnej kobiety widzianej oczami męża. Krzysztof – dziękuję, że się za to wziąłeś. I za to, że podarowałeś nam nie laurkę, a prawdziwą fotografię.

Bydgoszcz

4.04 CZWARTEK

Miejskie Centrum Kultury

ul. Marcinkowskiego 12

godzina

18:00 - 20:00

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe