W środku miasta odpoczniesz przy Gdańskiej. Powstaje park kieszonkowy

  • 25.03.2019, 12:11
  • KB
W środku miasta odpoczniesz przy Gdańskiej. Powstaje park kieszonkowy Google maps
Drzewa i krzewy, rabaty z kwiatami, a także ławeczki i siedziska – na zieleńcu u zbiegu ulic Mickiewicza i Gdańskiej powstaje pierwszy w mieście park kieszonkowy. Miniogród ma być miejscem odpoczynku i relaksu w otoczeniu przyrody.

Ideą tworzenia parków kieszonkowych jest zaaranżowanie miejsca nawet w środku gęstej zabudowy, która będzie zieloną przestrzenią służącą mieszkańcom do odpoczynku. Miniparki to sprawdzony sposób dużych aglomeracji na wytyczanie małych enklaw przyrody – takie parki są obecne miastach na całym świecie, także w Polsce, m. in. w Krakowie, Wrocławiu czy Łodzi.

Teraz taki park powstaje w Bydgoszczy na terenach zielonych na rogu ul. Gdańskiej i Mickiewicza. Nowy park ma stać się miejscem odpoczynku dla osób spacerujących ulicą Gdańską. Dzięki przemyślanej aranżacji pośród ścisłej zabudowy powstanie niewielki plac z nasadzeniami, które mają pozwolić na chwilę relaksu. Park kieszonkowy (z jednym wejściem od strony ul. Mickiewicza) powstanie na zieleńcu znajdującym się pomiędzy południową jezdnia ul. Mickiewicza i budynkiem przy ul. Gdańskiej 68. Koncepcja zakłada wytyczenie krótkiej ścieżki z kolistym placem, przy którym ustawione będą ławki, murki pełniące rolę siedzisk. Uwzględnia ona również dosadzenie drzew oraz rabaty z kwitnącymi krzewami i bylinami

Warto wspomnieć, że w 2015 roku na szczytowej ścianie kamienicy zamykającej planowany skwer od strony południowej powstał mural z okazji 250-lecia teatru publicznego w Polsce . Malowidło o powierzchni około 120 metrów kwadratowych wykonał Jakub Woynarowski, jeden z najbardziej znanych polskich artystów sztuk wizualnych. Mural przedstawia oko wyłaniające się zza teatralnej kurtyny obserwujące życie miasta.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
xcv
xcv 25.03.2019, 16:18
Pomysł dobry, tylko lokalizacja słaba. U zbiegu bardzo ruchliwych ulic, hałas, smród spalin. Kto będzie chciał siedzieć w takich warunkach? Mimo wszystko fajnie, że powstaje. Zieleni nigdy za wiele, zwłaszcza w mieście

Pozostałe