Rozpoczyna się 7. edycja Festiwalu Muzyki Ludowej i Tradycyjnej Ethniesy

  • 13.03.2019, 11:03 (aktualizacja 13.03.2019, 11:13)
  • KB
Rozpoczyna się 7. edycja Festiwalu Muzyki Ludowej i Tradycyjnej Ethniesy MCK Materiały prasowe
Najciekawsze zespoły prezentujące muzykę tradycyjną z Polski i zagranicy, a wśród nich Babadag, 5’nizza czy Gulaza, do tego warsztaty śpiewu, tańca i spotkania dla dzieci – 7 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Tradycyjnej i „Ethniesy” rozpocznie się 14 marca.

Festiwal otwiera niezwykły skład koncertowy: Kust, Babadag, kakofoNIKT, Chór WSJO Canto-Cantare. Zespół Kust zaprezentuje muzykę opartą na słowiańskich pieśniach obrzędowych. Z kolei kakofoNIKT od dwunastu lat porusza się na styku free improvisation, noise, industrial, field recording, tzw. muzyki konkretnej czy elektronicznej , instalacji i działań audiowizualnych oraz performatywnych.
Każdy dzień Ethniesów to nowe, naprawdę interesujące doznania muzyczne. 15 marca czekają nas koncerty WoWaKin Trio, które specjalizuje się w muzyce folkowej, łącząc ludowe brzmienie z nowoczesną aranżacją, a także Janusz Prusinowski Kompania i izraelskiej Gulazy. 16 marca, w sobotę, zagrają gwiazdy - Kapela Timingeriu i ukraińska, kultowa, 5’nizza.

Ostatniego dnia Ethniesów, w niedzielę 17 marca na widzów czeka spektakl i muzyka czyli "Mistrz Manole" – legenda rumuńska.

Festiwal Ethiesy to nie tylko muzyka. To także spotkanie z obrzędami i rytuałami, szeroko rozumianą tradycją. Warsztaty śpiewacze poprowadzi Adam Strug. Podczas tegorocznych Ethniesów odbędą się też niezwykłe warsztaty inspirowane książką „Etnogadki, opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach”, w których udział zapowiedziała autorka książki - Monika Michaluk. Wraz z nią będziemy wspólnie odkrywać tajemnice natury, poznawać źródła tradycji i tajemnice naszych przodków. Na zajęciach dzieci i seniorzy wykonają swój własny magiczny zegar – kalendarz, który będzie prawdziwą inspiracją na cały rok i który będzie można uzupełniać o wiedzę zdobytą podczas warsztatów.

Poza tym w ramach Festiwalu odbędą się warsztaty muzyczne i taneczne oraz "literackie oblicze festiwalu" - Biblioteka Ethniesów. W jej ramach (oraz w ramach projektu Ukraińska Linia Kultury w MCK) spotkanie z Juliją Stachiwską ("Wszystkie możliwe rzeczy") i Szymonem Żuchowskim ("Litanie czarnodziurskie").
Ethniesy, 14-17 marca 2018, Miejskie Centrum KUltury

Jak i gdzie kupić karnety i bilety na Ethniesy?
KARNETY: 120 zł
Bilety pojedyncze:
na koncerty 14.03.2019 - 30 zł
na koncerty 15.03.2019 - 30 zł
na koncerty 16.03.2019 - 70 zł
na koncerty 17.03.2019 - 10 zł

Wstęp na wernisaż i spotkanie literackie wolny.
Szczegółowy program na stronie www.mck-bydgoszcz.pl

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe