Powołano nowego pełnomocnika wojewody Mikołaja Bogdanowicza

  • 28.02.2019, 11:58
  • KB
Powołano nowego pełnomocnika wojewody Mikołaja Bogdanowicza KPUW
Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz powołał dziś Annę Gembicką, Sekretarza Prezesa Rady Ministrów na funkcję Pełnomocnika Wojewody Kujawsko-Pomorskiego do spraw Zrównoważonego Rozwoju. O swojej decyzji poinformował w trakcie briefingu prasowego we Włocławku.

Anna Gembicka od 3 lat współpracuje z Premierem Mateuszem Morawieckim. Początkowo jako jego asystentka, doradca, a obecnie Sekretarz Prezesa Rady Ministrów. W tym czasie zajmowała się m.in. tematyką zrównoważonego rozwoju, wsparcia dla miast małych i średnich oraz obszarów wiejskich, a także zagadnieniami związanymi ze wsparciem rozwoju III sektora.

Podstawowymi zadaniami nowego pełnomocnika będą, jak podkreślał wojewoda, współpraca z szerokim kręgiem instytucji i organizacji w celu realizacji zasady zrównoważonego rozwoju w województwie kujawsko-pomorskim.

Pani Anna Gembicka będzie pełniła funkcję pełnomocnika z siedzibą we Włocławku. Patrząc na rozwój województwa, to nie jest on tak zrównoważony jakbyśmy sobie tego życzyli. I stąd tak ważna rola pełnomocnika, który będzie łącznikiem pomiędzy instytucjami, organizacjami centralnymi a samorządami i sferą biznesu – mówił podczas dzisiejszego briefingu wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Anna Gembicka przedstawiła plany działalności na najbliższe miesiące.

To dla mnie ogromne wyzwanie, ale również nadzieja, że będę mogła realnie przyczynić się do rozwoju naszego województwa. Dlaczego spotykamy się we Włocławku? Bo to miasto, które jest przykładem tego do czego może prowadzić brak zrównoważonego rozwoju. Jeśli chodzi o moje plany na najbliższe miesiące, to chciałabym zacząć m.in. od serii spotkań w całym województwie z samorządowcami, przedsiębiorcami, z którymi będziemy rozmawiali o nowych inwestycjach, nowych miejscach pracy oraz współpracy. Planuje również m.in. szkolenia dla organizacji pozarządowych – mówiła nowa pełnomocnik wojewody.

Anna Gembicka od 2018 roku jest członkiem Rady Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Od 6 lat działa społecznie w organizacjach pozarządowych takich jak Niezależne Zrzeszenie Studentów i Stowarzyszenie KoLiber. Zorganizowała dotychczas ponad 30 debat, spotkań dyskusyjnych i wydarzeń o charakterze patriotycznym, gospodarczym i historycznym, promując wśród studentów Uniwersytetu Warszawskiego wartości patriotyczne.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe