CITY TRAIL Bydgoszcz: ostatni bieg edycji już w najbliższą niedzielę

  • 27.02.2019, 18:28
  • KB
CITY TRAIL Bydgoszcz: ostatni bieg edycji już w najbliższą niedzielę citytrail
W niedzielę, 3 marca w bydgoskim Myślęcinku odbędzie się szósty – ostatni w sezonie 2018/2019 bieg w ramach przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Elektroniczne zapisy do imprezy trwają do końca dnia w środę, 27 lutego. Podsumowanie edycji z rozdaniem pamiątkowych medali i nagród jest zaplanowane na 20 marca.

Kończąca się właśnie edycja cyklu CITY TRAIL rozpoczęła się w ostatni weekend września 2018. W kolejnych miesiącach zawodnicy rywalizowali w przeróżnych warunkach – na ścieżkach nie brakowało błota, kałuż i lodu. Wszystkie biegi zostały rozegrane na tej samej, 5-kilometrowej pętli, z metą na Polanie Różopole.

Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej jest aktualnie Krystian Szymański, ale o szóste zwycięstwo w generalce na pewno powalczy w niedzielę Bartosz Kotłowski – najlepszy w trzech dotychczas rozegranych biegach. Wśród kobiet pewna końcowego triumfu jest Marta Szenk.

CITY TRAIL charakteryzuje się ciekawą formułą podsumowania edycji. Nie odbywa się ono w dniu ostatniego biegu, ale na oddzielnej, siódmej imprezie. W tym roku dekoracja w Bydgoszczy jest zaplanowana na 20 marca w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym (początek – część poświęcona cyklowi CITY TRAIL Junior o godz. 18:00, część dotycząca biegu głównego od 19:00). Tego dnia wszyscy, którzy ukończą co najmniej cztery biegi otrzymają pamiątkowe medale, a najszybsi – nagrody.

- CITY TRAIL jest moją motywacją, żeby choć raz w tygodniu pobiegać. Mam na koncie jeden półmaraton, ale obecnie startuję tylko w CITY TRAIL. W zawodach biegają też moje dzieci – łącznie jest nas czworo. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na galę, podczas której otrzymamy medale! Żałujemy, że zawody CITY TRAIL odbywają się tylko jesienią i zimą, chętnie biegalibyśmy tutaj przez cały rok – mówi Barbara Hałacińska, jedna z uczestniczek imprez CITY TRAIL.

Start niedzielnego biegu jest zaplanowany na godzinę 11:00 (Polana Różpole). Biuro zawodów będzie działać od godz. 8:30. W ramach imprezy odbędą się także zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior - na dystansach od 300 m do 2 km. Rozpoczną się one o godz. 9:30.

- Wspierając CITY TRAIL chcemy zachęcić Polaków do większej aktywności fizycznej, a także do częstszego spędzania czasu w gronie rodzinnym. Dlatego cieszy nas rosnąca popularność biegów również wśród najmłodszych. Uczestnicząc w zawodach dzieci mogą wyrabiać w sobie zdrowe nawyki, które będą im towarzyszyły przez całe życie – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Opłaty startowe wynoszą: w biegu na 5 km - 20 zł (przy płatności elektronicznej) lub 30 zł (w dniu imprezy) oraz 5 zł w biegach dla dzieci (bez względu na to, kiedy dokonujemy opłaty). Przy okazji CITY TRAIL, każdy zapisujący się przez internet może wesprzeć Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, która pomaga krzywdzonym dzieciom.

CITY TRAIL to cykl ogólnopolski, w którym uczestniczą (poza Bydgoszczą): Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Warto śledzić także profil imprezy na Facebooku.

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe