Bydgoski monitoring kontrolował pieszych i kierowców

  • 15.02.2019, 15:46 (aktualizacja 15.02.2019, 18:17)
  • KB
Bydgoski monitoring kontrolował pieszych i kierowców KWP Bydgoszcz
Bydgoscy policjanci na terenie miasta i powiatu cyklicznie prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze. Do tego często wykorzystują mobilne centrum monitoringu, które pomaga im w ujawnianiu wykroczeń popełnianych przez kierujących, ale również pieszych użytkowników dróg. Dzisiaj (15.02.) w ten sposób mundurowi „rozliczali” użytkowników dróg, którzy łamali obowiązujące przepisy w rejonie ul. Glinki w Bydgoszczy.

Nad bezpieczeństwem na drodze czuwają bydgoscy policjanci, którzy codziennie zmagają się z kierowcami łamiącymi obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Pomaga im w tym mobilne centrum monitoringu. Nagrania z jego kamer ułatwiają mundurowym identyfikację sprawców wykroczeń.

Działania te prowadzone były dzisiaj (15.02.) w godzinach porannych w rejonie ul. Glinki w Bydgoszczy, gdzie jest bardzo duże natężenie ruchu. Niejednokrotnie w tym miejscu dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego, zarówno przez zmotoryzowanych jak i pieszych uczestników dróg. Zlokalizowane tam kamery z pewnej odległości obserwowały kierujących, którzy nie stosowali się do znajdującego się tam oznakowania czy sygnalizacji.

Funkcjonariusze byli zainteresowani przede wszystkim ich zachowaniem przy pobliskim przejściu dla pieszych. Zlokalizowane tam kamery z pewnej odległości obserwowały, czy uczestnicy ruchu drogowego stosują się do sygnalizacji świetlnej i czy piesi korzystają z przejść dla pieszych.  

Informacja o wykroczeniu natychmiast przekazywana była patrolowi z bydgoskiej drogówki, który kilkaset metrów dalej zatrzymywał wskazany pojazd i wyciągał konsekwencje wobec niezdyscyplinowanego kierowcy. Tak samo było w odniesieniu do pieszych, którzy popełnili wykroczenie.  

W trakcie opisywanych działań policjanci ujawnili 8 wykroczeń, których dopuścili się piesi. Mundurowi nałożyli na niezdyscyplinowanych użytkowników dróg 4 mandaty karne, a w pozostałych 4 przypadkach zastosowali pouczenie. Zaznaczyć należy, że funkcjonariusze nie ujawnili podczas działań żadnego wykroczenia popełnionego przez kierujących pojazdami.

Tego typu działania bydgoskich policjantów będą organizowane cyklicznie.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe