Wybierz, na której z instalacji powinny znaleźć się kłódki zakochanych!

  • 14.02.2019, 10:07 (aktualizacja 14.02.2019, 10:21)
  • KB
Wybierz, na której z instalacji powinny znaleźć się kłódki zakochanych! Materiały prasowe
14 lutego rusza głosowanie internetowe na instalację artystyczną z wykorzystaniem kłódek zakochanych.. Zagłosuj na jedną z ośmiu propozycji - głosowanie potrwa do końca lutego.

Powstanie nowe miejsce przeznaczone do zawieszania kłódek zakochanych - z 41 prac nadesłanych na konkurs komisja wytypowała 8 najciekawszych. I to właśnie na nie mogą od dzisiaj ( 14 kutego) głosować mieszkańcy.

Oddać swój głos można pod linkiem: https://ankiety.um.bydgoszcz.pl/index.php/139484

Tam także znajdują się szczegółowe opisy prac wraz z materiałem wizualnym. Każdy głosujący może oddać tylko jeden głos.

W ten sposób to mieszkańcy decydują, jakie prace przejdą do ostatniego etapu - pięć koncepcji, które w głosowaniu uzyska największą ilość głosów trafi na posiedzenie komisji konkursowej. Spośród nich komisja wybierze zwycięską pracę, która ma szansę na odnalezienie swojego miejsca w przestrzeni Miasta. Oprócz nowych kłódek wieszanych przez zakochanych, na nowej instalacji zawisną także te kłódki, które ściągnięte zostały z kładki przy Operze Nova.

Decyzja o ostatecznej lokalizacji instalacji zapadnie po zakończeniu konkursu. Zwycięzca zostanie ostatecznie wskazany do 15 marca.

Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu!

Wieszanie w przestrzeni publicznej kłódki, jako symbolu trwałości związku jest już tradycją rozpowszechnioną w całej Europie. Także w Bydgoszczy, mieszkańcy znaleźli miejsce na ich wieszanie – najwięcej kłódek zawisło na moście Jana Kiepury przy Operze Nova. Kilkadziesiąt jest już także na kładce na Wyspie Młyńskiej. Ze względów technicznych, część kłódek została usunięta. Przedmioty zabezpieczono – są więc w nienaruszonym stanie. Teraz miasto szuka dla nich nowego miejsca.

KB

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe