Dofinansowanie na przedsięwzięcia kulturalne

  • 06.02.2019, 12:57
  • KB
Dofinansowanie na przedsięwzięcia kulturalne Stypendia na kulturę – szykują się ciekawe festiwale i imprezy
11 przedsięwzięć kulturalnych otrzymało dofinansowanie od miasta w ramach wieloletniego konkursu na projekty artystyczne. Dzięki temu w Bydgoszczy odbędą się m. in. Festiwal Muzyki Kameralnej, FONOMO, Boski Fest czy prestiżowy Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego.

To już II edycji konkursu pn. Realizacja cyklicznych projektów i przedsięwzięć artystycznych o znaczeniu promocyjnym dla miasta Bydgoszczy. Konkurs jest wieloletni, a realizacja przedsięwzięć przewidziana na lata 2019-2021. W tym roku na konkurs nadesłano 14 wniosków, spośród których komisja wybrała jedenaście przedsięwzięć, na realizację których rozdysponowano kwotę 2.900.000,00 zł.

Wsparcie finansowe otrzymały między innymi projekty finansowane już w poprzednim konkursie wieloletnim: Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego, Bydgoszcz Jazz Festiwal, Boski Fest, Bydgoskie Impresje Muzyczne, Mózg Festiwal czy Vintage Photo Festival oraz projekty, które do tej pory były wspierane w trybie rocznym: festiwal dla dzieci Pozytywka, Oko Nigdy Nie Śpi, FONOMO Music&Film Festival, festiwal filmów dokumentalnych - Millenium Against Gravity Film Festival oraz Festiwal Muzyki Kameralnej Muzyka u Źródeł.

Celem konkursu jest wsparcie realizacji wieloletnich projektów i przedsięwzięć artystycznych o charakterze międzynarodowym lub co najmniej ogólnopolskim, których realizacja przyczyni się do budowania i promocji wizerunku Bydgoszczy.

Lista stypendystów https://bip.um.bydgoszcz.pl/struktura_miasta/wydzialy_urzedu_miasta/Biuro_Kultury_Bydgoskiej/ogloszenia/Konkurs_wieloletni_2019_2021.aspx#0

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe