Tramwaje powrócą na Kapuściska

  • 26.10.2016, 09:07 (aktualizacja 26.10.2016, 09:18)
  • Katarzyna Beszczyńska
Tramwaje powrócą na Kapuściska KB
Od soboty na Kapuściska będziemy mogli podróżować już tramwajem.

Jak podaje ZDMiKP, od soboty 29.10.2016 r. przywrócony zostanie ruch tramwajów linii nr 7 i 8 do pętli na Kapuściskach. Tym samym, likwidacji ulegnie zastępcza linia autobusowa "Za T7".

Jednocześnie zachęcamy bydgoszczan do skorzystania z komunikacji miejskiej 1 listopada. Wtedy podróżować będziemy mogli za darmo. Oprócz tego w tym dniu planowana jest między innymi organizacja dodatkowych linii tramwajowych i autobusowych dojeżdżających w rejon pozostałych dużych cmentarzy.

Na trasy wypuszczone zostaną też dodatkowe pojazdy, które pozwolą zagęścić częstotliwość kursowania. W ten sposób pasażerowie będą krócej czekać na przystankach. 1 listopada komunikacja miejska, podobnie jak w 2015 roku będzie bezpłatna. 

- To rozwiązanie doskonale sprawdziło się w ubiegłym roku, dlatego również teraz proponuję, aby komunikacja publiczna w dniu 1 listopada była dla wszystkich pasażerów darmowa. – Wyjaśnia prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

- Autobusy i tramwaje zajmują zdecydowanie mniej miejsca na ulicach niż indywidualne pojazdy. To stwarza szansę, na płynniejszy ruch w tak newralgicznym dniu. Poza tym  to także doskonała forma promocji publicznego transportu.

Katarzyna Beszczyńska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe