Dowiedz się więcej o segregacji odpadów na spotkaniu

  • 01.02.2019, 14:32
  • KB
Dowiedz się więcej o segregacji odpadów na spotkaniu Zmiany w segregacji odpadów – zapraszamy na spotkanie
Aktualny rok będzie ostatnim, kiedy będziemy segregować śmieci według dotychczasowych zasad. Od 1 stycznia 2020r. czeka nas zmiana, do której już dziś miasto przygotowuje się we współpracy z mieszkańcami. Zainteresowanych mieszkańców zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się we wtorek, 5 lutego, w godz. 16.00-18.00 w Punkcie Obsługi Mieszkańców w Centrum Handlowym Zielone Arkady (ul. Wojska Polskiego).

Szczegółowe informacje o zmianach można znaleźć na stronie internetowej www.bydgoskiekonsultacje.pl a ankietę dotyczącą zmian można wypełnić na stronie www.bydgoszcz.pl/odpady.

Zmiany w zakresie gospodarowania odpadami związane są z rozporządzeniem Ministra Środowiska. Od 1 stycznia 2020r. na terenie Bydgoszczy wdrożony zostanie jednolity dla całego kraju nowy system selektywnego zbierania odpadów komunalnych. W ramach konsultacji społecznych chcemy poznać opinie Spółdzielni Mieszkaniowych, Rad Osiedli oraz Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Nowe zasady selektywnego zbierania odpadów sprawią, że nasze posesje oraz wiaty śmietnikowe zostaną wyposażone dodatkowo w pojemniki lub worki koloru niebieskiego – łącznie segregacja odbywać się będzie do pięciu, a nie jak do tej pory czterech pojemników - gdzie trafiać będą wyłącznie odpady z papieru.

Natomiast do pojemników koloru brązowego, opróżnianych odtąd przez cały rok, będziemy mogli wyrzucić bioodpady (również odpady kuchenne, za wyjątkiem mięsa). Bioodpady to – zgodnie z ustawą o odpadach – ulegające biodegradacji odpady z ogrodów i parków, odpady spożywcze i kuchenne.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe