Ryanair od 11 lat na bydgoskim lotnisku

  • 25.10.2016, 13:45 (aktualizacja 25.10.2016, 16:54)
  • Katarzyna Beszczyńska
Ryanair od 11 lat na bydgoskim lotnisku KB
W Porcie Lotniczym Bydgoszcz odbył się wyjątkowy jubileusz. Podczas lotu do Birmingham udało się odprawić 2 500 000 pasażera linii Ryanair.

Ryanair jest obecny w Bydgoszczy od 11 lat. Pierwszy lot odbył się 30 października 2005 roku. Boeing 737-8AS zabrał pierwszych pasażerów z Bydgoszczy do Londynu Stansted. Loty do stolicy Wielkiej Brytanii są nadal najpopularniejszymi z oferowanych z Bydgoszczy.

Rocznie podróżuje na tej trasie ponad 100 tysięcy pasażerów. Ze względu na rosnącą popularność połączeń przewoźnik już kilkakrotnie zwiększał liczbę dostępnych miejsc na wybranych kierunkach. Także od tego sezonu zimowego Rynanair zwiększa częstotliwość lotów do Londynu Stansted do 6 połączeń tygodniowo. Dodatkowym rejsem będzie można polecieć w każdy czwartek już od 3 listopada.

Od początku roku do końca września 2016 linia Ryanair obsłużyła ponad 223 600 pasażerów podróżujących na trasach z i do Bydgoszczy. Obecnie poza Londynem Stansted, Ryanair oferuje połączenia z Bydgoszczy do Dublina, Birmingham oraz Glasgow i Dusseldorfu Weeze. Dwa ostatnie połączenia mimo, że będą zawieszone w rozkładzie zimowym, powrócą do rozkładu lotów wraz z sezonem letnim, czyli 27 marca 2017.

-  2 500 000 pasażerów linii Ryanair to dowód na dobrą współpracę Portu z przewoźnikiem i potencjał regionu. Pasażerowie wybierają połączenia Ryanair doceniając dogodną lokalizację naszego lotniska i szybki dojazd oraz politykę cenową przewoźnika. Chcąc być lotniskiem pierwszego wyboru dla pasażerów z naszego regionu, cały czas staramy się oferować wyższy poziom obsługi i wachlarz usług dostępnych w terminalu. - Mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.

W tym miesiącu oddaliśmy dla pasażerów ponad 1000m2 nowej powierzchni, na której zlokalizowane są nowe sklepy, kawiarnia z widokiem na płytę lotniska, czy „lotniczy” kącik dla dzieci. Odprawienie 2,5 mln pasażera zbiega się w czasie z jubileuszem 100 lecia naszego Portu. Mam nadzieję, że liczba pasażerów Ryanair będzie dalej wzrastać poprzez dodanie nowych, ciekawych destynacji. – Dodaje Moraczewski.

 

Katarzyna Beszczyńska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Man city
Man city 25.10.2016, 22:06
do Liverpoolu lub Manchesteru potrzebne by byly loty

Pozostałe