Prace przy Wojska Polskiego. ZDMiKP apeluje o zachowanie ostrożności!

  • 21.01.2019, 10:24
  • KB
Prace przy Wojska Polskiego. ZDMiKP apeluje o zachowanie ostrożności! Uwaga na zmianę organizacji ruchu
Zarząd Dróg upomina o bezwzględne przestrzeganie tymczasowej organizacji ruchu na ulicach: Bełzy, Szarych Szeregów oraz Szpitalnej.Przypominamy, że z piątku na sobotę tj. 18/19.01. rozpoczął się kolejny etap przebudowy skrzyżowania ulic: Szpitalnej, Szarych Szeregów, Bełzy, a w związku z tym, została wprowadzona, następna tymczasowa organizacja ruchu.

Przypominamy, że z zgodnie z obowiązującą w tej chwili organizacją ruchu z ulicy Bełzy kierowcy mogą skręcić jedynie w prawo tj. w ulicę Wojska Polskiego w kierunku ulicy Magnuszewskiej.

Tylko i wyłącznie autobusy komunikacji miejskiej mogą skręcić w lewo. W związku z tym, na tymczasowym przejeździe przez torowisko tramwajowe przy ulicy Bełzy mają pierwszeństwo.Pojazdy jadące ulicą Wojska Polskiego muszą ustąpić pierwszeństwa komunikacji autobusowej.

Kolejna ważna zmiana dotyczy ulicy Szpitalnej, z której swobodny wyjazd jest możliwy tylko w kierunku Zachemu. Wyjazd w kierunku ulicy Magnuszewskiej także jest możliwy, ale podróż jest znacząco utrudniona ze względu na poprowadzenie po ulicy ruchu dwukierunkowego.

Wprowadzona przez wykonawcę robót organizacja ruchu nie tylko ma umożliwić sprawne prowadzenie prac, obsługę budowy, ale przede wszystkim służy utrzymaniu w ruchu przebudowywanego, największego skrzyżowania w mieście. Ma służyć również pasażerom komunikacji miejskiej i mieszkańcom ulicy Szarych Szeregów – zapewniając dojazd do posesji.

Prosimy, zatem o zwracanie uwagi na oznakowanie i stosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu. Tym bardziej, że nawierzchnie już zostały sfrezowane i rozpoczęły się roboty rozbiórkowe torowiska, które nie mogło być zdemontowane na wcześniejszych etapach prowadzonej inwestycji. Po rozbiórce torowiska, rozpoczną się konieczne przebudowy sieci podziemnych.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe