Udogodnienie dla niewidomych na Wyspie Młyńskiej

  • 24.10.2016, 12:25
  • Katarzyna Beszczyńska
Udogodnienie dla niewidomych na Wyspie Młyńskiej KB
Od blisko dwóch tygodni osoby niewidome mogą skorzystać ze specjalnych paneli umieszczonych na Wyspie Młyńskiej.

Specjalne panele dotykowe dedykowane są osobom niewidomym i niedowidzącym. Na terenie Wyspy Młyńskiej zakończyła się realizacja jednego z zadań Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego dedykowanego osobom niewidomym i niedowidzącym. Przygotowany został specjalny plan dotykowy (barwnoreliefowy), który ustawiony będzie w sąsiedztwie Międzywodzia.

Na planie przedstawione jest zagospodarowanie Wyspy Młyńskiej i jej najważniejsze obiekty z opisem w języku Braile’a. Plan wyposażony będzie w  przyciski uruchamiające odtwarzanie opisów dźwiękowych. Tablica ma być  wyposażona także w system naprowadzania. W ramach zamówienia przygotowanych zostało też 30 planów dotykowych na formacie A3, które trafią do instytucji pracujących z osobami niewidomymi, także poza Bydgoszczą.

Mają one zachęcać do odwiedzenia Wyspy Młyńskiej i informować o nowym rozwiązaniu dedykowanym osobom niepełnosprawnym.  Dodatkowo na poręczach trzech kładek oraz mostu na ul. Ku Młynom pojawią  się  kierunkowe nakładki dla osób niewidomych i niedowidzących. Znajdą się na nich informacje ułatwiające orientację oraz dojście do innych ważnych punktów na Starym Mieście.

Prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski polecił też przygotowanie koncepcji  wprowadzenia zmian, które ułatwią poruszanie się na Wyspie Młyńskiej osobom niepełnosprawnym ruchowo. Analizowane będą: dobudowanie fragmentów chodników i przejść przez jezdnie  oraz zmiany w organizacji ruchu.

Katarzyna Beszczyńska

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe