Drugie życie fortepianu Johanna Friedricha Marty’ego

  • 03.01.2019, 14:36 (aktualizacja 03.01.2019, 14:45)
  • KB
Drugie życie fortepianu Johanna Friedricha Marty’ego MCK
W tym roku Bydgoszcz obchodzić będzie 99. Rocznicę Powrotu do Macierzy. Specjalnie na tę okazję nastąpi oddanie do ponownego użytku odrestaurowanego fortepianu zbudowanego w XIX wieku przez Johanna Friedricha Marty’ego.

Zbliża się ważne wydarzenie. Obchody Powrotu Bydgoszczy do Macierzy w tym roku będą dwudniowe, a ich clou stanie się oddanie do ponownego użytku, odrestaurowanego fortepianu zbudowanego w XIX wieku przez Johanna Friedricha Marty’ego. To jeden z trzech tego typu instrumentów, zachowanych w światowych zbiorach.

Fortepian stanie się perłą kolekcji im. Szwalbego w Ostromecku.

W programie święta: „Johann Friedrich Marty – prezentacja odrestaurowanego fortepianu” (Maria Gabryś-Heyke – recital, Agata Mierzejewska – wykład), „NIEZMIENNA” – koncert z okazji powrotu Bydgoszczy do Macierzy, „Karty na stół, czyli postulaty Po Stu Laty” – spotkanie, podczas którego zgłębiać będziemy tematy dotyczące sytuacji kobiet z perspektywy 99 lat bydgoskiej niepodległości. W rozmowie udział wezmą m.in.: Joanna Kuciel-Frydryszak, autorka książki Służące do wszystkiego, oraz Alicja Urbanik-Kopeć, autorka książki „Anioł w domu, mrówka w fabryce”. A także, „Bydgoskim torem” – przejazd zabytkowym tramwajem, „Łuczniczki” – performance i potańcówka pod hasłem „Ruk cug! Dechy czekają!”

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe