Podsumowano akcję "Bezpieczny Weekend Boże Narodzenie 2018" na drogach powiatu bydgoskiego

  • 28.12.2018, 09:35
  • KB
Podsumowano akcję "Bezpieczny Weekend Boże Narodzenie 2018" na drogach… KWP Bydgoszcz (archiwum)
Zakończyły się działania „Bezpieczny Weekend Boże Narodzenie 2018”. Podczas tej akcji na drogach powiatu bydgoskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby. Funkcjonariusze nie tylko kontrolowali prędkość, ale przede wszystkim stan trzeźwości kierujących.

Okres świąteczny charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych, dlatego też bydgoscy policjanci prowadzili na drogach działania ”Bezpieczny Weekend Boże Narodzenie 2018”. Działania te miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym oraz ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym.

Podczas minionego świątecznego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało więcej policyjnych patroli. Ich wzmożone działania doprowadziły do zatrzymania praw jazdy 22 kierującym. W 17 przypadkach za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym, w 2 za spowodowanie kolizji i 3 kierującym, którzy wcześniej spożywali alkohol. Podczas ostatnich sześciu dni doszło do 2 wypadków, w których zginęły 2 osoby. Bydgoscy policjanci odnotowali również w tym czasie 110 kolizji.

W trakcie kontroli drogowych policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, prędkość, stan techniczny pojazdów oraz to czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Okazało się, że głównymi „grzechami” kierowców było przede wszystkim przekraczanie dozwolonej prędkości, brak wyobraźni za kierownicą, brawura oraz przecenianie swoich umiejętności.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe