"Wesołe Gospodynie" zaśpiewają w Światłowni

  • 17.12.2018, 15:08 (aktualizacja 17.12.2018, 16:20)
  • KB
"Wesołe Gospodynie" zaśpiewają w Światłowni Światłownia
Zespół ludowy założony w 2004 r. z inicjatywy Gminnej Rady Kobiet w Koronowie, działający pod skrzydłami koronowskiego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.

W skład zespołu wchodzą panie z terenu gminy. Są to członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z sołectw: Mąkowarsko, Nowy Dwór, Tryszczyn,, a także niezrzeszone w KGW "gospodynie" z Koronowa. Kierownikiem muzycznym zespołu jest Janusz Jakubowski, znany w regionie i ceniony działacz kultury.

Jednym z atutów zespołu są pięknie haftowane stroje ludowe, wykonane wg wzoru kaszubsko - borowiackiego. Kolorystyka ich nawiązuje do lasów, pól, ziemi i bursztynu. Należy tu podkreślić, że stroje te panie wykonały własnoręcznie.

Repertuar "Wesołych Gospodyń" to przede wszystkim pieśni ludowe, okolicznościowe, patriotyczne. Ponieważ Janusz Jakubowski jest także długoletnim organistą w parafii św. Barbary w Wudzynie zespół ma w repertuarze również pieśni religijne i przepiękne kolędy oraz pastorałki, często już te zapomniane przez młodsze pokolenia.

Na koncert pięknych kolęd w wykonani zespołu „WESOŁE GOSPODYNIE” z Koronowa, wśród których na pewno nie zabraknie wzruszającej „Kolędy dla nieobecnych”, zapraszamy do ŚWIATŁOWNI” w piątek, 21 grudnia 2018 roku.

Wstęp - cegiełka na Światłownię - 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci - 8 zł.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe