Teatr Bydgoski IV Śluza. Rewitalizacja trwa

  • 07.12.2018, 16:49 (aktualizacja 07.12.2018, 17:24)
  • KB
Teatr Bydgoski IV Śluza. Rewitalizacja trwa KB
Prace nad ponownym przywróceniem do życia dawnego teatru wodewilowego, który mieści się przy ul. Wrocławskiej, ciągle trwają. Widać postępy, ale data zakończenia całej budowy nie jest jeszcze znana.

Obecnie toczą się także prace przy rewitalizacji Teatru Kameralnego przy ul. Grodzkiej. Finał zaplanowano na koniec 2019 roku. Jeśli chodzi o obiekt znajdujący się tuż nad samym Kanałem Bydgoskim, to widać, że przeszedł on remont elewacji frontowej i bocznej. Dzięki temu budynek prezentuje się coraz bardziej atrakcyjnie.

W Teatrze przy IV Śluzie znajduje się widownia na blisko 600 osób. Będzie to zatem całkiem niemały obiekt. 

Warto wiedzieć, że teatr przy ul. Wrocławskiej powstał w połowie XIX wieku jako część zespołu obiektów restauracyjno – rozrywkowo – teatralnych. Teatr imponował dużą salą główną, nazywaną „cesarską”. Mieściło się w niej aż 550 widzów. Ponadto w budynku znajdowały się obszerne garderoby, kuchnie, kręgielnia oraz tzw. pokoje towarzyskie. 

Jeśli wszystkie prace przebiegną pomyślnie będziemy mieli naprawdę sporo ciekawych i konkurencyjnych obiektów kulturalnych.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe