Przed nami premiera książki "Bydgoskie puzzle" Krzysztofa Osińskiego

  • 04.12.2018, 12:56 (aktualizacja 04.12.2018, 13:07)
  • KB
Przed nami premiera książki "Bydgoskie puzzle" Krzysztofa Osińskiego "Bydgoskie puzzle"
Już w najbliższą środę (5 grudnia) odbędzie się premiera książki dr. Krzysztofa Osińskiego z bydgoskiego IPN pt. "Bydgoskie puzzle". To bogato ilustrowana podróż przez najważniejsze wydarzenia i postaci w historii miasta nad Brdą oraz całego regionu kujawsko-pomorskiego.

W kilkudziesięciu monograficznych miniaturach znajdujemy osoby, których życie i działalność stanowią gotowy scenariusz na wielki epicki obraz filmowy. Są tu również wydarzenia, które „ustawiły” Bydgoszcz na czołówkach krajowych i zagranicznych mediów.

Historię każdego miasta przyrównać można do kolorowej układanki, której poszczególne elementy tworzą odrębne opowieści o wydarzeniach, miejscach i ludziach.

W zadziwiający sposób możemy jednak klocki tej łamigłówki łączyć ze sobą, uzyskując obraz pełniejszy i ciekawszy. Poznawanie dziejów miasta i regionu przyrównać więc można do wspólnego układania puzzli. Dzięki pracy Krzysztofa Osińskiego Czytelnicy mogą poznać historię najważniejszych obiektów w Bydgoszczy i losy jej prezydentów.

Dowiedzą się, jak miasto wróciło do Macierzy i z jakimi problemami zmagali się jego mieszkańcy po odzyskaniu niepodległości. Poznają losy kujawsko-pomorskich działaczy Narodowej Demokracji i obozu piłsudczykowskiego, a także najwybitniejszych bydgoszczan w historii: Żołnierzy Niezłomnych, konspiratorów i asów wywiadu, żołnierzy Armii Krajowej, wybitnych naukowców i przedstawicieli kultury, wreszcie ludzi „Solidarności”.

Do wspólnego układania puzzli z Bydgoszczą w roli głównej zaprasza Krzysztof Osiński, historyk, doktor nauk humanistycznych, pracownik naukowy Delegatury IPN w Bydgoszczy. Zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy oraz Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Dofinansowano w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2021.

Premiera: Bydgoszcz, środa 5 grudnia, godz. 17.00 Kujawsko-Pomorski Urząd  Wojewódzki, sala sesyjna, ul. Jagiellońska.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe