Premiera płyty poświęconej bydgoskim szyprom "Szyprowie"

  • 03.12.2018, 15:15
  • KB
Premiera płyty poświęconej bydgoskim szyprom "Szyprowie" "Szyprowie"
„Szyprowie” już są! Właśnie ukazała się unikatowa płyta „Szyprowie” wydana przez MCK, na której znajdują się zrealizowane przez Rafała Kołackiego rozmowy z bydgoskimi szyprami, którzy wspominają „złote czasy” bydgoskiej żeglugi rzecznej. Pomysłodawcami projektu są Adam „Gajos” Gajewski i Piotr Drozdowski z Pracowni MCK na Barce Lemara.

Rafał Kołacki – archeolog i etnolog, doktorant socjologii, muzyk i animator kultury. W sferze nauki jego zainteresowania rozciągają się od archeomuzykologii po historię polskiego punk rocka i antropologię dźwięku, której poświęca swe ostatnie badania, studiując jonosferę aglomeracji miejskich.

W dziedzinie sztuki jego poszukiwania są równie rozległe, obejmując grę na perkusji w hardcorowej grupie Stagnation Is Death, występy w akustycznej formacji HATI oraz elektroakustyczne i performerskie działania w kolektywach twórczych Molok Mun, Fiki Miki Black Power Trio oraz Carate Cojak, z którymi zaliczył dziesiątki koncertów i niemało sesji nagraniowych udokumentowanych wydawnictwami płytowymi.

Więcej informacji na stronie bydgoskiego MCK.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe