Rondo Toruńskie pod okiem monitoringu

  • 22.11.2018, 12:26
  • KB
Rondo Toruńskie pod okiem monitoringu KWP Bydgoszcz
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bydgoskiej komendy obserwowali ruch pojazdów na rondzie Toruńskim w Bydgoszczy. Do działań wykorzystali Mobilne Centrum Monitoringu. Policyjne kamery namierzały kierowców, którzy łamali przepisy ruchu drogowego. Mundurowi „rozliczali” tych, którzy popełniali wykroczenia.

Wczoraj (21.11.2018) po południu przez blisko godzinę w rejonie ronda Toruńskiego w Bydgoszczy, policjanci przeprowadzili działania z użyciem Mobilnego Centrum Monitoringu.

Zlokalizowane tam kamery z pewnej odległości obserwowały kierujących, którzy nie stosowali się do znajdującego się tam oznakowania, a przede wszystkim sygnalizacji świetlnej i wjeżdżali na rondo na czerwonym świetle.

Obsługa monitoringu zwracała uwagę na tych, dla których najwidoczniej światło czerwone nie miało znaczenia. Informacja o wykroczeniu natychmiast przekazywana była patrolowi z bydgoskiej drogówki, który kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymywał wskazany pojazd i rozliczał niezdyscyplinowanego kierowcę.

W trakcie blisko godzinnej akcji i mimo sporego natężenia ruchu drogowego na rondzie, policjanci ujawnili tylko dwóch kierowców, którzy wjechali na czerwonym świetle na skrzyżowaniu.

Tego typu działania bydgoskich policjantów będą organizowane cyklicznie.

KB

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ja
ja 22.11.2018, 15:59
Tam na jednej zmianie świateł na czerwonym jedzie kilka samochodów a a oni przez godzinę dwa samochody widzieli, chyba są ślepi!!
Pan Gość
Pan Gość 22.11.2018, 14:18
No i słusznie, takie akcje powinny być na większości skrzyżowań, szczególnie w godzinach szczytu. A głównymi winowajcami są w większości kierowcy MZK, niestety to autobusy jeżdżą na czerwonym.

Pozostałe