Pieniądze na nowe przedszkola w regionie

  • 19.11.2018, 13:37 (aktualizacja 19.11.2018, 13:59)
  • KB
Pieniądze na nowe przedszkola w regionie Miejsca dla najmłodszych
Jak informuje Urząd Marszałkowski, pod koniec listopada rozpoczną się kolejne konkursy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, dzięki którym będzie można uzyskać środki na tworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 oraz wychowania przedszkolnego.

Konkursy związane z dofinansowaniem kosztów opieki nad dziećmi przedszkolnymi cieszą się dużą popularnością. Dlatego z myślą o młodych rodzicach przygotowaliśmy kolejną edycję. – Mówi marszałek Piotr Całbecki.

W pierwszym z konkursów przewidziano dofinansowanie na tworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3, w tym dostosowanych do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami oraz sfinansowanie kosztów przeszkolenia zawodowego dziennego opiekuna i niani.

Minimalna wartość projektu wynosi 100 000 zł. Wielkość środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w konkursie wynosi 1 481 642 zł. Wnioski mogą składać wszystkie podmioty z wyłączeniem osób fizycznych. Więcej informacji o konkursie na stronie mojregion.eu.

Podobne założenia można znaleźć w konkursie dotyczącym wychowania przedszkolnego. Dofinansowanie można dostać na: tworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego, w tym dostosowanych do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, zakładanie nowych ośrodków wychowania przedszkolnego, rozszerzenie oferty ośrodków wychowania przedszkolnego o dodatkowe zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne dzieci, doskonalenie kompetencji lub kwalifikacji zawodowych nauczycieli, niezbędnych do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, w tym z dziećmi z niepełnosprawnościami.

W tym konkursie również mogą składać wnioski wszystkie podmioty z wyłączeniem osób fizycznych. Minimalna wartość projektu wynosi 100 000 zł, a wielkość środków przeznaczonych na dofinansowanie to 13 020 969,35 zł. Więcej na stronie mojregion.eu.

W obu konkursach wnioski można składać od 30 listopada do 14 grudnia. Planowany termin rozstrzygnięcia to maj 2019 r.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe