Młodzi dziennikarze poszukiwani!

  • 14.11.2018, 12:40
  • KB
Młodzi dziennikarze poszukiwani! MCK otwiera nabór do Młodzieżowej Redakcji Dziennikarskiej
Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy to największa, interdyscyplinarna instytucja kultury w mieście. Od stycznia 2019 ruszy w MCK-u młodzieżowa redakcja dziennikarska, której adepci i adeptki będą mogli poznać fach dziennikarza i dziennikarki zajmujących się kulturą. Ogłaszamy rozpoczęcie naboru chętnych.

Idea utworzenia młodzieżowego zespołu dziennikarzy kulturalnych, zrodziła się ponad rok temu w Pracowni Promocji MCK. W październiku 2018 rozpoczynamy nabór chętnych, spośród których wybranych zostanie 10 osób. W ciągu pierwszego półrocza 2019 przejdą one intensywny cykl szkoleniowy z zakresu dziennikarstwa w sferze kultury. Nabór jest skierowany do uczennic i uczniów szkół średnich Bydgoszczy, zarówno liceów, jak i techników czy zawodówek. I publicznych i prywatnych.

Planujemy szkolenia, wizyty studyjne w różnych redakcjach medialnych w Bydgoszczy, Toruniu i Warszawie. A co najważniejsze, adepci MCK-owej redakcji, na bieżąco będą mogli publikować stworzone przez siebie, pod okiem fachowców, recenzje i relacje z działań kulturalnych MCK. W tym celu powstanie specjalny blog redakcji młodzieżowej, przeznaczony tylko dla jej członkiń i członków.

Terminarz Naboru

Nabór będzie miał dwa etapy.

Etap pierwszy (do 28 listopada). Ten etap już się rozpoczął, a zakończy się 28 listopada 2018. Aby wziąć z nim udział, trzeba na adres [email protected], przesłać recenzję lub relację z dowolnego wydarzenia kulturalnego w Bydgoszczy (preferowane będą wydarzenia organizowane przez MCK lub w MCK).

  • Recenzja/relacja pisemna
  •  nie może być dłuższa niż 4000 znaków (ze spacjami). Dopuszczalna jest każda formuła tekstu (recenzja, esej, relacja dziennikarska). Mile widziane jest uzupełnienie jej własnoręcznymi fotosami z opisywanego wydarzenia.
  • Recenzja/relacja video.
  • Jeżeli ktoś lepiej czuje się w formach video, może zgłosić swój filmik, recenzujący lub relacjonujący wydarzenie. Filmik nie
  •  może być dłuższy niż 90 sekund. W celach selekcji, należy wysłać na ww. adres link do materiału video zawieszonego w serwisie YouTube lub Vimeo. Ewentualnie można przekazać go za pomocą systemu przesyłu plików (np. wetransfer.com). Nie musicie obawiać się,
  •  że nie posiadacie sprzętu filmowego wysokiej jakości. Dobry smartfon także wystarczy, bo jakość techniczna materiału video nie będzie miała decydującego wpływu na ocenę komisji selekcyjnej

Etap drugi (4-11 grudnia). Po zakończeniu pierwszego etapu, komisja selekcyjna wybierze z nadesłanych zgłoszeń 20-30 najlepszych jej zdaniem. Ogłoszenie tych wyników nastąpi 4 grudnia. Autorki i autorzy zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne, które będą miały miejsce 7 grudnia.

11 grudnia komisja ogłosi ostateczny wynik, wyłaniający 10 osób, które przez pierwsze 6 miesięcy roku 2019, będą tworzyć redakcję dziennikarską MCK.

Krótko mówiąc – czas start!

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe