Ukraiński punk w Bydgoszczy, czyli O'Hamsters. Zaprasza MCK

  • 13.11.2018, 13:28
  • KB
Ukraiński punk w Bydgoszczy, czyli O'Hamsters. Zaprasza MCK O'Hamsters
W najbliższych dniach w MCK-u spotkanie z Kaszubami, wystawa prac Grzegorza Pleszyńskiego i irlandzki punk... prosto z Ukrainy. Koncert O'Hamsters organizujemy wspólnie z Estradą. Możecie też wziąć udział w interesujących seminariach filmowych oraz spotkaniem z Mike'm Leigh i Dickiem Pope.

O'Hamsters - Irlandia ze Wschodu

Jeżeli umieścisz linijkę na mapie Europy i narysujesz prostą linię od Ukrainy do Irlandii, Polski nie da się ominąć. Kijowski zespół O’Hamsters, grający Irish punk, do Irlandii na razie nie jedzie. Natomiast chłopaki przywiozą porządną dawkę irlandzkiego drive’u do Bydgoszczy, gdzie 19 listopada zagrają koncert w ramach swojej trasy europejskiej.

Skąd w Kijowie wziął się Irish punk? Chyba przez jakiś dowcip losu, przynajmniej sami O’Hamsters śpiewają, że prawdziwym Irlandczykiem można się urodzić wszędzie, nie tylko w Irlandii. Koniec końców, kto powiedział, że irlandzką muzykę powinni grać wyłącznie Irlandczycy? Dość stereotypów!

Kijowscy Irishpunkowcy O’Hamsters to nie tylko odjechany drive i przednia zabawa, ale też pewnego rodzaju koncentrat antystereotypów na temat ukraińskiej muzyki rockowej oraz współczesnej kultury ukraińskiej. 

19.11.2018, poniedziałek, 19:00; Estrada Stagebar (ul. Dworcowa 51), wstęp wolny. Organizatorami wydarzenia są Estrada i MCK.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe