Przypominamy: W komunikacji miejskiej za bilet zapłacisz kartą!

  • 02.11.2018, 11:23
  • KB
Przypominamy: W komunikacji miejskiej za bilet zapłacisz kartą! Płatność kartą w autobusie
W Bydgoszczy za przejazd autobusem, czy tramwajem komunikacji miejskiej można zapłacić – zbliżeniowo kartą bezpośrednio w pojeździe.

Do historii przechodzą sytuacje, w których trzeba było kupić bilet, żeby skorzystać z przejazdu. Teraz wystarczy tylko karta płatnicza, którą przykłada się do specjalnego czytnika dotykowego w pojeździe i już. Wcześniej na monitorze dotykowym, należy dokonać wyboru biletu: ulgowy, czy bez ulgi. Ilość biletów, za którą wnosi się opłatę kartą. Na koniec przykłada się kartę do czytnika i kończy transakcję. Jest ona jednoznaczna ze skasowaniem biletu za przejazd. Transakcji jest nadawany dla nikogo innego dostępny numer, który może zostać jedynie wykorzystany podczas kontroli biletów, która również w bezpieczny sposób będzie przeprowadzana z wykorzystaniem specjalnych czytników.
Oczywiście w dalszym ciągu będą obowiązywały pozostałe formy opłaty za przejazd, czyli tradycyjny bilet papierowy, jak również Bydgoska Karta Miejska.

W okresie wdrażania systemu wszystkie pojazdy bydgoskiej komunikacji miejskiej będą odpowiednio oznakowane, aby ułatwić Pasażerom zlokalizowanie automatu biletowego.

KUPNO BILETU KROK PO KROKU:

  • na ekranie dotykowym wybór biletu (lub biletów), jaki chcemy kupić,
  • naciśnięcie na monitorze KUPUJĘ,
  • przyłożenie do czytnika zbliżeniowej karty płatniczej (bez podawania PIN) bądź smartfona obsługującego technologię NFC/HCE, zakup biletu wraz z jego skasowaniem.

KONTROLA BILETU BEZ OBAW:

Urządzenia nie będą drukowały biletów papierowych. Potwierdzeniem dokonania zakupu będzie indywidualny numer tzw. token zapisany w systemie. Karta jest identyfikatorem w przypadku kontroli. W chwili kontroli przykłada się ją do czytnika kontrolerskiego. Na czytniku wyświetla się zarejestrowany wcześniej w systemie zakup biletu. Kartę jedynie przykładamy do czytnika, tak samo, jak podczas płacenia w sklepie. Nie podajemy jej kontrolerowi do ręki. Kontroler w żadnej chwili, nie ma najmniejszego dostępu do naszych danych na kontrolowanej karcie płatniczej. Otrzymuje jedynie informację o transakcji zawartej w pojeździe komunikacji.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pasażer
Pasażer 02.11.2018, 18:07
Tak......?????sytuacja z dziś około 7.30 nowy tramwaj lini 8 rondo toruńskie - drzwi się zamykają, a ja nagle przypominam sobie, że nie mam przy sobie sieciówki i lece do tego ustrojstwa kupić bilet, a tam ciemny ekran - i tyle było z nowego sposobu kupowania biletów. Dobrze , że na rondzie fordońskim był autonat biletowy :)

Pozostałe