Bydgoska Karta Seniora 60+ prawdopodobnie od listopada!

  • 18.10.2016, 13:36 (aktualizacja 18.10.2016, 14:27)
  • Katarzyna Beszczyńska
Bydgoska Karta Seniora 60+ prawdopodobnie od listopada! KB
Miasto przygotowuje się do wprowadzenia karty, która umożliwiała będzie osobom po 60 roku w Bydgoszczy korzystać z ulg i zniżek m.in. w wybranych miejscach kultury i rozrywki.

„Bydgoska Karta Seniora” jest ważnym elementem polityki senioralnej tworzonej przez miasto w ramach jednego z obszarów Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Bydgoszczy na lata 2016-2023.

Aktywizacja i integracja społeczna seniorów, promocja koncepcji aktywnego starzenia się, zachęcanie seniorów do spędzania czasu poza domem i co ważne - promocja firm i miejsc przyjaznych osobom starszym to cele działań, które miasto podejmuje i zamierza rozwijać na rzecz seniorów.

Od kilku miesięcy w Urzędzie Miasta Bydgoszczy we współpracy z Bydgoską Radą Seniorów wypracowywane są szczegółowe zasady funkcjonowania programu „Bydgoska Karta Seniora 60+”, przyznawania i wydawania kart, a także przystępowania partnerów do programu.

- Chcielibyśmy, aby bydgoscy seniorzy mogli korzystać z jak najszerszego wachlarza zniżek oferowanych przez partnerów programu, podobnie jak ma to miejsce w przypadku rodzin wielodzietnych w programie „Bydgoska Rodzina 3 plus”. - Tłumaczy prezydent. 

Projekt trafia pod obrady najbliższej Sesji Rady Miasta. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kartę będzie można nabyć już od listopada m.in w Bydgoskich Placówkach Pomocy Społecznej oraz w Urzędzie Miasta. Żeby otrzymać „Bydgoską Kartę Seniora 60+”, trzeba będzie wypełnić wniosek i okazać dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość i wiek osoby. Karta wydawana będzie bezterminowo i jest bezpłatna. Wykaz miejsc, w których będzie można złożyć wniosek i otrzymać „Bydgoską Kartę Seniora 60+”, będzie dostępny na portalu internetowym miasta www.bydgoszcz.pl, a także w siedzibie Zespołu ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu Urzędu Miasta.

Katarzyna Beszczyńska

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe