"Muzyka otwiera oczy". Przed nami VIII Festiwal Widzących Duszą

  • 08.10.2018, 12:23
  • KB
"Muzyka otwiera oczy". Przed nami VIII Festiwal Widzących Duszą Światłownia
Zapraszamy serdecznie na VIII Festiwal Widzących Duszą "Muzyka otwiera oczy".

Program Festiwalu:
Sobota 13.10.2018, Otwarta Przestrzeń Światłownia /wstęp wolny/
(Bydgoszcz, ul. Św. Trójcy 15)


• godz. 16.00 – przesłuchania konkursowe - przeboje Agnieszki Osieckiej

• ok. godz. 19.00 – recital laureata VII edycji Festiwalu Darii Barszczyk

Niedziela 14.10.2018 r., Sala Manru, Opera Nova /bezpłatne zaproszenia do odbioru w Światłowni we wtorek, piątek i sobotę w g. 14-22)

• godz. 16.00 – Koncert Laureatów

• ok. godz. 17.00 – Koncert Kamili Klimczak z krakowskiej Piwnicy pod Baranami

Kamila Klimczak – aktorka Teatru Bagatela w Krakowie, artystka legendarnej Piwnicy pod Baranami, z którą niezmiennie koncertuje po Polsce i świecie. Z równym powodzeniem odnajduje się w rolach śpiewanych i komediowych, co dramatycznych, znakomicie czuje się w repertuarze klezmerskim i kabaretowym, ale także lirycznym. Szczególnie ceni sobie pracę z meastro Leopoldem Kozłowskim i Jackiem Cyganem przy koncertach muzyki żydowskiej i nie tylko.piwnicznego spektaklu-recitalu „Rysy na życiorysie” w reż. Romana Dziewońskiego. Zagrała też w słuchowiskach Teatru Polskiego Radia, a także kilku filmach. Zdobywczyni licznych wyróżnień wokalnych i aktorskich, m.in. I Nagrody na XXI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie oraz Nagród Specjalnych: Ambasady Francuskiej i Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Francuskiej; Nagrody dla Najlepszej Aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych Setkani/Encounter w Brnie; Nagrody Publiczności za najbardziej elektryzującą rolę żeńską na XXIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi ; I Nagrody na Przeglądzie Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A.(Ostatni Bastion Obrony Rozumu Artystycznie).
Współpracowała z Grupą Rafała Kmity w spektaklu „Aj waj czyli historie z cynamonem”, a od grudnia 2018 z Kabaretem Moralnego Niepokoju w programie „Maj zaczyna się we wtorek”. Wykonawczyni premierowego hymnu PAKI 2017”.

Jednocześnie zapraszam na ciąg dalszy festiwalu, czyli "Świat według Osieckiej". Tydzień po festiwalu, 19 pażdziernika, g. 16. spotykamy się w Światłowni, gdzie laureaci festiwalu wspólnie z historyk Małgorzatą Jarocińską, przedstawią spektakl słowno-muzyczny na temat Agnieszki Osieckiej. Będzie to połączone z szóstymi urodzinami Światłowni.

Festiwal dotowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Województwa Kujawsko-Pomorskiego, ze środków PFRON.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe