W Bydgoszczy rozpoczyna się program "Złota Rączka dla Seniora 65+"

  • 04.10.2018, 13:51 (aktualizacja 04.10.2018, 14:01)
  • KB
W Bydgoszczy rozpoczyna się program "Złota Rączka dla Seniora 65+" Pomoc w naprawie
Naprawi cieknący kran, wymieni żarówkę, pomoże w uszczelnianiu okien czy wieszaniu półek – 8 października startujemy z programem „Złota Rączka dla Seniora 65+”. Dzięki temu starsi mieszkańcy otrzymają darmową pomoc w drobnych domowych pracach. To jedna z nowości dla bydgoskich seniorów.

Program skierowany jest dla osób powyżej 65 roku życia, w pierwszej kolejności samotnych i niepełnosprawnych, prowadzących jednoosobowe gospodarstwo domowe. Polegać będzie na świadczeniu pomocy w nieskomplikowanych sprawach technicznych w miejscu zamieszkania seniora tj. bezpłatnych usług naprawczych, które nie wymagają specjalistycznej wiedzy i uprawnień, natychmiastowej interwencji i nie są świadczone w ramach innych umów np. przez wspólnotę mieszkaniową czy administrację budynku.

Chodzi o pomoc m. in. w: wymianie klamek, wkręceniu korków, naprawie cieknącego kranu, czy czyszczeniu odpływu, wymiany uszczelek, uszczelnianiu okien lub drzwi, przymocowanie luster, obrazów czy półek, podklejanie listew, wymianę gniazdek i inne drobne czynności naprawcze.

Wykonawcą usług naprawczych będzie pracownik techniczny MOPS. Usługa oraz materiały potrzebne do jej wykonania do wysokości 50 zł. brutto będą bezpłatne, natomiast koszt materiałów przewyższający tą kwotę pokrywany będzie ze środków własnych osoby zgłaszającej usterkę lub naprawę.

Zgłoszenia usług naprawczych przyjmowane i weryfikowane będą telefonicznie tel. 52 325 44 50 lub osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00 w sekretariacie Rejonowego Ośrodka Pomocy Społecznej „Śródmieście” przy ulicy Ogrodowej 9 pok. nr 17.

Szczegóły i regulamin programu zostaną opublikowane na stronach internetowych MOPS.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe