Przy Gdańskiej otwarto nową księgarnię

  • 03.10.2018, 12:30 (aktualizacja 03.10.2018, 14:58)
  • KB
Przy Gdańskiej otwarto nową księgarnię Księgarnia BookBook
2 października 2018 r., księgarnia z wieloletnią tradycją w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 17 rozpoczęła nowy etap swojego istnienia pod szyldem BookBook. Otwarcie zaplanowaliśmy na początek roku akademickiego, rozpoczęliśmy rabatami na wiele pozycji książkowych oraz gier i puzzli, na które czekają Bydgoszczanie.

Zaproponowaliśmy ofertę dla młodszych i starszych czytelników. W księgarni pracują te same Panie, co przez ostatnie lata doradzały Państwu w wyborze lektur.

Dziękujemy Paniom za trud, ale i nieustający uśmiech. Dziś wielu Klientów z wielkimi uśmiechami od ucha do ucha odwiedziło nasze nowe miejsce na mapie Bydgoszczy. Wiele osób czekało na powrót księgarni w tym miejscu. Zabytkowe, skrzypiące drzwi nie zamykały się już od godzin porannych… Cieszymy się, że jesteście z nami, czekamy na Was codziennie.

Księgarnie BookBook należą do ogólnopolskiej sieci księgarń Przedsiębiorstwo Dom Książki Sp. z o.o. Tworzy ją w tej chwili dziewięciu udziałowców: dwie osoby fizyczne (Kristof Zorde, Elżbieta Pustoła), sześć wydawnictw (Czarna Owca, Helion, Prószyński Media, Publicat S.A., DW Rebis, Zysk i S-ka) oraz hurtownia książek Super Siódemka. To pierwszy przypadek na polskim rynku, kiedy grupa wydawców zrzeszyła się i przejęła sieć księgarń. Księgarnie BookBook istnieją już w Białymstoku, w Warszawie, w Trójmieście, na Podhalu, na terenie Wielopolski i Małopolski oraz Górnego i Dolnego Śląska.

W 1852 r. dwupiętrową kamienicę zwieńczoną krenelażem przy ul. Gdańskiej 17 na rogu z ul. Pomorską w Bydgoszczy wzniesiono z inicjatywy rentiera Alexandra Wilhelma Timma. Wówczas była jedną z największych w tej dzielnicy.

Kamienica ma wieloletnią tradycję księgarską, ale nie tylko. Mieszkał w niej m.in. Stanisław Brzęczkowski, grafik, typograf i pedagog. W Bydgoszczy osiadł w 1935 r., kiedy podjął pracę doradcy w Zakładach Graficznych Instytutu Wydawniczego „Biblioteka Polska”. Wkrótce objął także funkcję kierownika technicznego drukarni, wówczas największej w Polsce i dysponującej najnowocześniejszym sprzętem. Niezależnie Brzęczkowski intensywnie rozwijał się twórczo. Jego prace eksponowano na wielu wystawach, m.in. w Monachium, Hamburgu, Warszawie i Poznaniu.

Serdecznie zapraszamy

Księgarnia BookBook Bydgoszcz

Ul. Gdańska 17, 85-005 Bydgoszcz

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe