Wyraź swoje zdanie w sprawie zagospodarowania "Nowej Astorii"

  • 01.10.2018, 14:48 (aktualizacja 01.10.2018, 15:00)
  • KB
Wyraź swoje zdanie w sprawie zagospodarowania "Nowej Astorii" Wizualizacja
W najbliższy czwartek, 4 października, zapraszamy mieszkańców na spotkanie dotyczące zagospodarowania dużej strefy zewnętrznej wokół budowanego basenu Astoria. Spotkanie odbędzie się na terenie kampusu Wyższej Szkoły Gospodarki (sala G107) w godz. 17.00-18.30.

Nowa Astoria będzie największym basenem w regionie. Niecka będzie miała olimpijskie wymiary. Tory o długości 50 metrów zapewnią możliwość profesjonalnego treningu najlepszym sportowcom.

Pływacy będą mogli odbywać zgrupowania na miejscu. Wraz z budową olimpijskiego krytego basenu realizowane będzie również drugie zadanie polegające na zagospodarowaniu terenów zewnętrznych. W tym celu miasto nabyło niezbędne nieruchomości w pasie nad Brdą pomiędzy ulicami Królowej Jadwigi oraz Unii Lubelskiej.

W ubiegłym roku zebrane zostały też pomysły mieszkańców, które umożliwiły przygotowanie wstępnej koncepcji ich zagospodarowania. To obszar o powierzchni około 21 tysięcy metrów kwadratowych. Wstępnie podzielono go na 4 strefy. Najbliżej Astorii zaplanowano strefę basenów pływackich z szatniami i gastronomią.

W środkowej części obszaru znajdzie się natomiast największa strefa zabaw i rekreacji wodnej. Proponowane jest w niej zlokalizowanie takich atrakcji jak: brodziki, rwąca rzeka, zjeżdżalnia rurowa, wodny plac zabaw. Bardziej na zachód planowane jest utworzenie strefy relaksu z plażą, leżakami, boiskami do siatkówki plażowej i natryskami schładzającymi. Najbliżej ulicy Unii Lubelskiej powstanie natomiast strefa rekreacji ruchowej z parkiem linowym dla dzieci, placem zabaw, urządzeniami do ćwiczeń oraz parkour parkiem. Cały obszar będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przyjdź na spotkanie, wyraź swoją opinię. Przypominamy, że ankietę konsultacyjną dostępną TUTAJ można wypełnić do 15 października.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe