Zbadaj swoje serce za darmo

 • 26.09.2018, 13:16 (aktualizacja 26.09.2018, 13:31)
 • KB
Zbadaj swoje serce za darmo SERVIER DLA SERCA
29 września na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy pojawi się Mobilna Kardiologiczna Poradnia Servier.

Mobilna Kardiologiczna Poradnia Servier oferuje:

 • badanie ciśnienia tętniczego krwi,
 • badanie stężenia glukozy we krwi,
 • badanie stężenia cholesterolu we krwi wraz z frakcjami HDL i LDL oraz trójglicerydami,
 • pomiar masy ciała (wskaźnika BMI),
 • konsultacje kardiologiczne (w uzasadnionych przypadkach),
 • EKG (w uzasadnionych przypadkach) ,
 • ECHO serca (w uzasadnionych przypadkach).

*Kardiologiczna Poradnia Servier może przyjąć ograniczoną liczbę osób.

Od 2003 roku organizatorzy kampanii SERVIER DLA SERCA przypominają nie tylko o tym, jak ważne są regularne badania profilaktyczne, umożliwiające wczesną diagnozę, ale również
o znaczeniu zdrowych nawyków w zmniejszaniu ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia.

Celem prowadzonej od 16 lat akcji SERVIER DLA SERCA jest podniesienie świadomości społeczeństwa na temat profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego i zdrowego stylu życia. Organizatorzy  zwracają uwagę na wdrażanie prawidłowych wzorców zachowań prozdrowotnych od najmłodszych lat.

Tegoroczna edycja kampanii odbywa się  pod hasłem „Zabójczy duet” i w sposób szczególny koncentruje się na zagrożeniach  jakie niosą za sobą dwa  schorzenia cywilizacyjne:  nadciśnienie tętnicze i hipercholesterolemia - najczęściej współistniejące czynniki ryzyka sercowo-naczyniowego.

ZAPRASZAMY DO NAMIOTU EDUKACYJNEGO SERVIER, A W NIM:

 • Materiały informacyjne dotyczące profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego, prawidłowych wartości ciśnienia tętniczego i cholesterolu oraz zagrożeń, jakie wynikają z połączenia tych dwóch najniebezpieczniejszych dla serca schorzeń.
 • Kiosk multimedialny z interaktywnym filmem „W poszukiwaniu ukrytych czynników ryzyka”. Wszyscy zainteresowani mogą wcielić się w rolę bohatera obrazu i sprawdzić, jak wygląda jego profil zdrowotny, dzięki możliwości dokonywania wyborów w trakcie trwania filmu.
 • Wielkoformatowa gra, w której każdy może „zamienić się” w tropiciela czynników ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego oraz sprawdzić swoją wiedzę na temat nadciśnienia tętniczego i hipercholesterolemii.
 • Film edukacyjny przygotowany przez autorów kanału YouTube: „Najprościej Mówiąc” Mikołaja Kolasińskiego i Marcina Czekała. Materiał w prosty sposób przedstawia związek nadciśnienia i cholesterolu z ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych. Kompleksowo omówione kwestie diety i wysiłku fizycznego zwracają uwagę widza na istotę regularnych badań i kontroli lekarskich, jak również zachęcają do podjęcia zmian w swoim życiu.

BEZPŁATNE BADANIA I KONSULTACJE

DLA MIESZKAŃCÓW BYDGOSZCZY

          SERVIER DLA SERCA              

XVI EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII 

PROFILAKTYCZNO - EDUKACYJNEJ
pod hasłem
„ZABÓJCZY DUET” 
29 września (sobota) 
w godz. 10.00 - 18.00* 
Wyspa Młyńska
KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe