W Focusie poczujesz się, jak w starożytnym Egpicie

  • 13.09.2018, 12:21
  • KB
W Focusie poczujesz się, jak w starożytnym Egpicie Starożytny Egipt
Ogromna piramida, grobowiec faraona z mumią w środku, pustynia oraz… wielkie tajemnice. Oto świat Starożytnego Egiptu, do którego w dniach 17-30 września zaprosi najmłodszych Centrum Handlowe Focus w Bydgoszczy. Dzieci, w poszukiwaniu zaginionych skarbów, staną się archeologami i rozwiążą zagadkę sprzed tysięcy lat! Odkrywając dawny Egipt dowiedzą się też, jak powstaje papirus, zaprojektują tradycyjną dla tamtej kultury biżuterię i… zasiądą na tronie ówczesnego władcy.

Starożytne Miasteczko, które w dniach 17-30 września zagości w CH Focus w Bydgoszczy, to kompleks dwóch ogromnych piramid oraz ciekawych budowli i elementów odwzorowujących architekturę sprzed wieków. Organizatorzy wydarzenia zaplanowali wiele niespodzianek.

Zanim dzieci rozpoczną archeologiczną przygodę w Starożytnym Egipcie i przystąpią do rozwiązywania nieodgadnionych przez lata zagadek, zostaną przebrane w faraońskie szaty – tuniki i nakrycia głowy. Po przekroczeniu magicznej bramy do pradawnej krainy na uczestników czekać będą niecodzienne wyzwania. W Grobowcu Faraona rozszyfrują tajemnicę egipskich hieroglifów, a w pustynnych piaskach będą szukać historycznych pozostałości. Dowiedzą się, jak powstaje papirus, zaprojektują też egipskie naszyjniki i bransoletki. Odwiedzając każde stanowisko, maluchy zbierają pieczątki w specjalnej książeczce, by po uzbieraniu wszystkich otrzymać Dyplom Super Archeologa! Zwieńczeniem wyprawy będzie pamiątkowe zdjęcie na tronie faraona, na tle egipskich znaków.

Takiego wydarzenia jeszcze w naszym centrum nie było. Wyjątkowych rozmiarów budowle, pustynny piasek i palmy kokosowe pozwalają odtworzyć atmosferę starożytnego Egiptu, a także przenieść się w czasie do królestwa faraonów. Poznanie jego historii i kultury może być fascynującą przygodą dla dzieci, którym proponujemy naukę poprzez zabawę. Zapraszamy najmłodszych klientów naszego centrum na niezwykłą wycieczkę w przeszłość, gdzie czekają na nich niespotykane atrakcje, zagadki do rozwiązania i tajemnicze hieroglify.  Mówi Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.

Więcej szczegółów na temat wydarzenia oraz oferty centrum można znaleźć na stronie: https://focusbydgoszcz.pl/

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe