Otwarcie ulicy Zamczysko od soboty

  • 13.09.2018, 12:00
  • KB
Otwarcie ulicy Zamczysko od soboty Google maps
Od soboty (15 września) przejezdna będzie ulica Zamczysko. Ważna trasa łącząca Fordon z Myślęcinkiem zyskała nową nawierzchnię, pobocza. Prace wraz z remontem ul. Żmudzkiej pochłonęły 5 mln zł. Rusza też nowa linia nr 98 kursująca z Fordonu przez osiedle Eskulapa do gminy Osielsko.

Ulicą Zamczysko przebiega jedna z trzech tras łączącą Fordon z innymi osiedlami Bydgoszczy. Zapewnia też dojazd do części Osielska. Poza tym na terenach wokół ulicy rozwija się intensywnie budownictwo jednorodzinne.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Inwestycja na ul. Zamczysko polega m.in. na likwidacji przewężeń jezdni, ułożeniu nowej nawierzchni, dobudowaniu poboczy i utwardzeniu rejonu przystanków autobusowych. Na wyremontowanej jezdni, w sąsiedztwie zabudowań, przestrzeganie ograniczeń prędkości zapewnią progi zwalniające wyspowe. Ulica będzie przejezdna od soboty. W najbliższych dniach prowadzone będą jeszcze prace wykończeniowe i porządkowe nie wpływające istotnie na płynność ruchu.

Od soboty rusza linia autobusowa nr 98 z Przylesia przez osiedle Eskulapa do Osielska, Maksymilianowa i Bożenkowa (część kursów będzie skrócona do Maksymilianowa). Tymczasowo ze względu na remont ul. Leśnej w Osielsku będzie ona kursować właśnie ul. Zamczysko. Po zakończeniu robót na terenie sąsiedniej gminy ma standardowo kursować przez Czarnówczyn i Osielsko (ul. Leśną i Centralną) z pominięciem ulicy Zamczysko. Obecnie ZDMIKP prowadzi prace koncepcyjne zakładające regularną obsługę ul. Zamczysko linia miejską.

W skład drugiego pakietu remontów ulic wchodziła też ulica Żmudzka od Gajowej do kościoła, gdzie prace zakończyły się w sierpniu. Wymieniono tam zniszczone nawierzchnie jezdni i chodników oraz krawężniki. Poza tym powstały zatoki parkingowe wzdłuż bloków po nieparzystej stronie ulicy. Wykonawcą prac na obu ulicach była firma Kobylarnia S.A.

Wcześniej zakończyły się natomiast prace przy ulicach: Sułkowskiego, 11 Listopada, Paderewskiego i jezdni serwisowej ul. Wyszyńskiego. Te remonty pochłonęły 4 mln zł. Drogowcy planują zlecić jeszcze w tym roku remonty ul. Krasińskiego i skrzyżowania Fordońskiej-Niewiteckiego. Firmy budowlane ze względu na dużą liczbę posiadanych zamówień coraz częściej nie składają ofert w przetargach na kolejne zadania drogowe, które miały być realizowane jeszcze w tym roku.

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe