Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Lipiec okazał się najlepszym miesiącem w historii bydgoskiego lotniska

Ponad 33 % więcej obsłużonych pasażerów i jednocześnie najlepszy miesiąc w historii Portu! Wprowadzone zmiany poprawiają jakość obsługi podróżnych.
Lipiec okazał się najlepszym miesiącem w historii bydgoskiego lotniska

Autor: archiwum

Port Lotniczy Bydgoszcz obsłużył w lipcu 46 015 pasażerów podczas 922 operacji lotniczych. Liczba ta jest o 33,3 % większa od wyniku z roku 2017 i jest to jednocześnie najlepszy miesiąc w historii i dziewiąty z kolei miesiąc wzrostów bydgoskiego lotniska. Od początku roku 2018 Port Lotniczy Bydgoszcz odnotował wzrost o ponad 25 % liczby podróżnych. Stały wzrost liczby odprawianych pasażerów przekłada się również na konieczność kontynuowania zmian w infrastrukturze lotniska.

Prowadzone przez nas rozmowy handlowe z przewoźnikami to proces długofalowy, którego efektem są obecne wyniki portu. - mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz. Wprowadzone przez nas zmiany, polegające między innymi na przeniesieniu kontroli bezpieczeństwa na piętro terminala, pozwoliły usprawnić proces odprawy i podnieść jakość i bezpieczeństwo obsługi pasażerów odlatujących z naszego lotniskaLiczę, że kolejne miesiące również przyniosą powody do zadowolenia dla pasażerów.

W piątek 3 sierpnia na bydgoskim lotnisku miał miejsce inauguracyjny rejs do Kijowa-Żulany (IEV). Samolot PLL LOT z kompletem pasażerów odleciał o godzinie 5:10. Poniedziałkowe i piątkowe rejsy do Kijowa, są po odbywających w te same dni lotach do Lwowa, kolejnym kierunkiem ukraińskim w siatce bydgoskiego portu. Od 31 października do lotów na Ukrainę dołączy Ryanair, oferując połączenie do Kijowa- Boryspolu (KBP), dzięki czemu komunikacja ze stolicą Ukrainy możliwa będzie 4 razy w tygodniu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama Zobacz dane na żywo!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Danuta Treść komentarza: Dziękuję, że mogłam uczestniczyć w tak magicznym spotkaniu. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 14:20 Źródło komentarza: Fotografia, literatura, Portugalia i muzyka. Wyjątkowy wieczór Piotra Jakuba Karcza w Bibliotece Londynek Autor komentarza: Ola Treść komentarza: A były jakieś "finanse" czy tajemnica wojskowa? Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:30 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo Autor komentarza: Kanu Treść komentarza: Gratulacje Data dodania komentarza: 16.06.2026, 09:11 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo Autor komentarza: Kanu Treść komentarza: Gratulacje dla wszystkich zawodniczek i zawodników za godne reprezentowanie swoich uczelni. Powodzenia w kolejnych zawodach! 💪🥋🏆 Data dodania komentarza: 16.06.2026, 09:08 Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marca Autor komentarza: Kamil Treść komentarza: A są Mistrzostwa NATO? Data dodania komentarza: 16.06.2026, 06:54 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo Autor komentarza: Flo Treść komentarza: Szymon -tak dalej !! Data dodania komentarza: 15.06.2026, 14:29 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama