21 obywateli w kujawsko-pomorskim

  • 31.07.2018, 14:04 (aktualizacja 31.07.2018, 14:12)
  • KB
21 obywateli w kujawsko-pomorskim UW
Zza wschodniej granicy, ale także z Egiptu i Peru pochodzi naszych nowych 21 obywateli. Dokumenty otrzymali podczas dzisiejszej uroczystości w urzędzie wojewódzkim od wicewojewody Józefa Ramlaua.

„Dzisiejsze zadanie jest jednym z najważniejszych, które na co dzień wykonuję. Życzę, aby ten dzień został przez Was zapamiętany na długo. To finał długich starań i zwieńczenie Waszej decyzji i świadomego wyboru, że chcecie być obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej. Jestem przekonany, że jest to dojrzały wybór. Mamy Państwu do zaoferowania kraj spokojny, który będzie dawał możliwości rozwoju dla Was i Waszych dzieci. Życzę, abyście wszystkie dobre wyobrażenia, które macie o Polsce się potwierdziły” – mówił wicewojewoda Józef Ramlau.

Nowi rodacy mieszkający w naszym województwie pochodzą z Armenii, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Egiptu i Peru. W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim towarzyszyły im rodziny i bliscy. Poza aktem nadania obywatelstwa każdy otrzymał flagę Rzeczypospolitej Polskiej.

W 2018 r. łącznie 50 cudzoziemców nabyło obywatelstwo polskie poprzez nadanie przez Prezydenta RP (9 osób) oraz w wyniku decyzji Wojewody Kujawsko–Pomorskiego o uznaniu za obywatela polskiego (41 osób).

Pochodzą z:

postanowienia Prezydenta RP o nadaniu obywatelstwa polskiego:

· Armenii – 1

· Białorusi – 1

· Bułgarii - 1

· Mauretanii – 1

· Nigerii – 1

· Ukrainy - 4

decyzje Wojewody Kujawsko-Pomorskiego o uznaniu za obywatela polskiego:

· Algierii – 1

· Azerbejdżanu – 1

· Białorusi – 9

· Egiptu – 2

· Gruzji – 1

· Maroka – 1

· Peru – 1

· Rosji – 5

· Ukrainy – 20

Obywatelstwo polskie można uzyskać w drodze nadania przez Prezydenta RP (bez spełniania dodatkowych warunków) oraz poprzez decyzję wojewody o uznaniu za obywatela polskiego.

W takim przypadku cudzoziemiec musi przebywać nieprzerwanie w Polsce na podstawie zezwolenia na pobyt stały 3 lata, na miejscu posiadać regularne i stabilne źródło dochodu oraz tytuł prawny do zajmowanego lokalu mieszkalnego, ponadto musi wykazać się znajomością języka polskiego potwierdzoną urzędowym poświadczeniem (certyfikat) lub świadectwem ukończenia szkoły w RP.

Druga możliwość to przebywanie 2 lata na pobycie stałym, jeżeli cudzoziemiec pozostaje co najmniej 3 lata w związku małżeńskim.

 

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe