Firmy transportowe z Bydgoszczy zostaną przeszkolone przez doradców Komisji Europejskiej

  • 20.07.2018, 13:50 (aktualizacja 20.07.2018, 13:56)
  • KB
Firmy transportowe z Bydgoszczy zostaną przeszkolone przez doradców Komisji… Doradcy Komisji Europejskiej przeszkolą firmy transportowe w Bydgoszczy
25 lipca w Bydgoszczy odbędzie się szkolenie dla branży transportowej poświęcone najważniejszym regulacjom prawnym wprowadzonym w 2018 r. Spotkanie organizowane jest przez firmę INELO –członka międzynarodowej Konfederacji Organizacji Kontroli w Transporcie Drogowym CORTE. Eksperci spółki już od 15 lat świadczą usługi szkoleniowe dla inspekcji transportowych, policji i innych służb kontrolnych z kilkunastu krajów UE, są także doradcami Komisji Europejskiej.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy nad nowymi regulacjami w prawie transportowym pracowały zarówno polskie organy legislacyjne, jak i instytucje europejskie. W maju zaczęło obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych – RODO. Regulacje te dotyczą większości firm, również transportowych, które podobnie jak inne przedsiębiorstwa gromadzą i wykorzystują dane osobowe. Istotne są zwłaszcza dla firm wykorzystujących w swojej pracy rozwiązania telematyczne.

W czerwcu natomiast Sejm uchwalił zmiany w ustawie o transporcie drogowym oraz nową ustawę o tachografach. Większość przepisów opisywanych aktów prawnych zacznie obowiązywać 30 dni po publikacji w Dzienniku Ustaw a więc najprawdopodobniej jeszcze w sierpniu 2018 r. Skutkiem ich wprowadzenia będzie wzrost kar nakładanych na polskich przewoźników podczas kontroli drogowych, dodatkowo pojawią się nowe sankcje m.in. za przekroczenie czasu pracy w porze nocnej.

Kolejnym ważnym dla branży zagadnieniem jest jeden z punktów Pakietu mobilności, dotyczący delegowania pracowników. Aktualnie w Parlamencie Europejskim trwają prace dotyczące zakresu stosowania płacy minimalnej obowiązującej w państwie, w którym przebywa pracownik - dla kierowców wykonujących przewozy międzynarodowe.

Oprócz przytoczonych zmian należy pamiętać również m.in. o Krajowym Rejestrze Elektronicznym Przedsiębiorców Transportu Drogowego (KREPTD), który został uruchomiony pod koniec ubiegłego roku. Zrozumienie i dostosowanie się zarówno do obowiązujących, jak i planowanych regulacji jest dla kierowców i osób zarządzających transportem dużym wyzwaniem.

– mówi Mateusz Włoch, Ekspert INELO ds. rozwoju i szkoleń.Praca kierowców zawodowych jest coraz bardziej sformalizowana, a obowiązujące przepisy często są niejednoznaczne. Nieprzestrzeganie prawa wiąże się z ponoszeniem wysokich kar finansowych przez przedsiębiorców. Dlatego też zdecydowaliśmy się prowadzić intensywne szkolenia dla branży transportowej również w wakacje. W trakcie spotkań staramy się objaśniać osobom rozliczającym czas pracy kierowców oraz zarządzającym transportem skomplikowane przepisy prawne dotyczące codziennej pracy firmy transportowej. Podczas letniej edycji omówimy najważniejsze zmiany w transporcie drogowym w 2018 roku

Jak wskazują przedsiębiorcy zawiłość przepisów i ich zmienność jest jednym z najważniejszych przeszkód w prowadzeniu biznesu. Odpowiedzią na potrzeby branży transportowej są wakacyjne szkolenia. Najbliższe spotkanie odbędzie się już 25 lipca w Bydgoszczy, w centrum konferencyjnym Hotelu Słoneczny Młyn przy ul. Jagiellońskiej 96. Warsztaty z gronem ekspertów zostaną przeprowadzone w kilku miastach w Polsce. Szczegółowe informacje o warunkach uczestnictwa dostępne są na stronie: http://szkoleniadlatransportu.pl/szkolenia/szkolenie/bydgoszcz-nowosc-szkolenie-z-najwazniejszych-zmian-w-transporcie-drogowym-w-2018-roku-2

Liczymy, że umiejętności przekazane przez nas w trakcie szkolenia, pozwolą firmom transportowym na poprawę bezpieczeństwa kierowców na drodze oraz ograniczenie naruszeń z ich strony, a w konsekwencji uniknięcie mandatów i uzyskanie znacznych oszczędności dla przewoźników – dodaje Mateusz Włoch.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe