Taniej za ogródek letni na Starym Rynku

  • 11.07.2018, 14:16
  • KB
Taniej za ogródek letni na Starym Rynku KB
W związku z pracami remontowymi, które odbywają się na obszarze Starego Rynku, wprowadzone zostają ulgi za letnie ogródki. Czynsz zmniejszy się o połowę i wyniesie 30 groszy za metr kwadratowy.

Rewitalizacja Starego Rynku umożliwiła zmniejszenie opłat czynszowych. Zostały ustalone niższe stawki pobierane od podmiotów lub osób prowadzących działalność zarobkową, na podstawie umów dzierżawy gruntów zawieranych z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Obecna stawka za metr kwadratowy wynosi 30 groszy dziennie.

Nowe, niższe stawki obowiązują od 1 lipca br. do czasu zakończenia prac rewitalizacyjnych. Do tej pory stawka za metr kwadratowy wynosiła 60 groszy. 

Warto podkreślić, że osoby prowadzące działalność zarobkową były wcześniej informowane o harmonogramie prac. Z myślą o nich prace zostały podzielone na etapy. W pierwszej kolejności roboty budowlane w okresie letnim wykonywane są w centralnej części Rynku. W ten sposób na istniejących chodnikach wzdłuż kamienic do września mogą nadal funkcjonować m.in. ogródki letnie.  

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bydgoszczanin
Bydgoszczanin 12.07.2018, 20:34
Kolejny raz rozkopali Stary Rynek na wakacje! Gratuluje urzędnikom!!!!
ryszard1953
ryszard1953 12.07.2018, 16:43
..to jest teren budowy ?to są kpiny....kilka zaparkowanych samochodów ( prywatnych ?)buda dla stróża ?...koparka (nowa ?)...spycharka ( nowa ?)
ONA.
ONA. 12.07.2018, 16:36
Kibel....Buda dla stróża....kilka zaparkowanych samochodów ....koparka ....spycharka...to cała budowa.....żałosne...
Lord Vader
Lord Vader 11.07.2018, 15:31
Kto wpadł na tak idiotyczny pomysł aby rozgrzebać Stary Rynek w szczycie sezony ?? Przedwyborcza pokazówka ??

Pozostałe