Wnioski 300+ i 500+ złożysz przez Internet

  • 27.06.2018, 12:35 (aktualizacja 27.06.2018, 12:50)
  • KB
Wnioski  300+ i 500+ złożysz przez Internet Wnioski można składać przez Internet
Od 1 lipca można już składać wnioski o przyznanie świadczenia "Dobry start" (tzw. wyprawka 300+). Można także składać wnioski na nowy sezon rozliczeniowy związane ze świadczeniem wychowawczym 500+.

Zachęcamy do korzystania z elektronicznej formy składania powyższych wniosków - taka forma przyspiesza rozpatrzenie sprawy!

300+

Program "Dobry start" to 300 zł nieopodatkowanego wsparcia przeznaczonego na wyprawkę szkolną. Wyprawka 300+ przysługuje na dzieci rozpoczynające rok szkolny do ukończenia 20 roku życia (lub do 24 roku życia na dzieci niepełnosprawne). Wyprawka przysługuje  raz w roku bez względu na dochód rodziny.

Wnioski można składać w okresie 1 lipca - 30 listopada.

W lipcu wnioski można składać tylko elektronicznie

- przez stronę banku (tak jak wniosek o świadczenie wychowawcze 500+) oraz platformę [email protected] - empatia.mrpips.gov.pl Od sierpnia wnioski można składać także papierowo. Wypłata świadczenia nastąpi do 30 września

Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowania przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole.

500+

Informujemy również o możliwości składania wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500+) na nowy okres 1.10.2018 - 30.09.2019 r.

500 zł wsparcia na częściowe pokrycie wydatków związanych z wychowaniem dziecka przysługuje na dzieci do 18 roku życia na drugie i kolejne dziecko w rodzinie świadczenie bez względu na dochód rodziny. Świadczenie na pierwsze dziecko przysługuje rodzinom spełniającym kryterium dochodowe - 800 zł miesięcznie na członka rodziny lub 1200 zł, jeśli członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne

Wnioski na nowy okres można składać od 1 lipca. W lipcu wnioski można składać tylko elektronicznie - przez stronę banku, platformę [email protected] empatia.mrpips.gov.pl,PUE ZUS, ePUAP oraz obywatel.gov.pl

Od sierpnia wnioski można składać także papierowo. Wypłata świadczenia nastąpi do 30 października.

Przez Internet szybciej!

Zachęcamy do korzystania z elektronicznej formy składania wniosków. Składanie wniosków przez internet jest proste i przyspiesza rozpatrzenie sprawy. Wniosek wpływa do urzędu nawet o miesiąc szybciej i jest wcześniej rozpatrywany. Ponadto system bankowy nie pozwoli złożyć niekompletnie wypełnionego wniosku - masz gwarancję, że wszystkie pola są uzupełnione i nie trzeba będzie uzupełniać ich w urzędzie. Może być jednak konieczne dołączenie później dodatkowych dokumentów, w zależności od sytuacji rodzinnej i dochodowej.

Jeśli nie wiesz, jak złożyć wniosek wejdź na stronę: https://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z- dziećmi/rodzina-500-plus/jak-zlozyc-wniosek-o-rodzina-500-plus-on-line/

Tych z Państwa, którzy chcieliby jednak złożyć wniosek w formie papierowej informujemy, że wnioski przyjmowane będą w godzinach pracy:

- w sekretariatach szkół publicznych na terenie Bydgoszczy S w Punkcie Obsługi Mieszkańca Urzędu Miasta Bydgoszczy w centrum handlowym Zielone Arkady

-  w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta Bydgoszczy przy ul. Jezuickiej 1

-  w budynku D Urzędu Miasta przy ul. Grudziądzkiej 9-15

- w siedzibie Wydziału Świadczeń Rodzinnych Urzędu Miasta Bydgoszczy przy ul. Wojska Polskiego 65.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe