Więcej Otwartych Stref Aktywności w regionie. Jest dofinansowanie

  • 07.06.2018, 12:25
  • KB
Więcej Otwartych Stref Aktywności w regionie. Jest dofinansowanie
Ponad 3 miliony złotych zostanie przeznaczonych na dofinansowanie powstania Otwartych Stref Aktywności w województwie kujawsko-pomorskim. Środki te przekazane zostaną w ramach rządowego programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym.

Celem jest budowa ogólnodostępnych, wielofunkcyjnych, plenerowych stref aktywności, skierowanych do różnych grup wiekowych oraz tworzenie przestrzeni aktywności sportowej, sprzyjającej międzypokoleniowej integracji społecznej. W ciągu dwóch lat na powstanie stref rząd przeznaczy w sumie 100 mln zł.

Wczoraj (tj. 6 czerwca br.) Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło listę blisko ośmiuset podmiotów z całej Polski, które jeszcze w 2018 r. otrzymają 54 miliony zł dofinansowania. Z tej kwoty ponad 3 miliony zł trafią do 54 podmiotów - głównie gmin - z województwa kujawsko-pomorskiego.

To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców naszego województwa. To ważne, aby powstawały kolejne miejsca aktywności, a zarazem integracji międzypokoleniowej. Seniorzy, dzieci i młodzież wspólnie, to rozwiązanie, z którego wszyscy skorzystają – podsumował Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Kryterium decydującym o przyznaniu dofinansowania był wskaźnik zamożności gminy. – Dzięki temu mamy pewność, że wsparcie trafi tam, gdzie jest najbardziej potrzebne. Aż 78% pozytywnie rozpatrzonych wniosków pochodzi z obszarów wiejskich podkreśla Minister Sportu i Turystki, Witold Bańka.

Strefy powstawać będą w dwóch wariantach: podstawowym (siłownia plenerowa i strefa relaksu) oraz rozszerzonym (siłownia plenerowa, strefa relaksu, sprawnościowy plac zabaw i ogrodzenie terenu).

 

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe