Seniorzy z regionu są aktywni. MCK zaprasza na wyjątkową wystawę fotografii

  • 06.06.2018, 12:20
  • KB
Seniorzy z regionu są aktywni. MCK zaprasza na wyjątkową wystawę fotografii fot.: Paulina Komorowska
Już w ten piątek w MCK wernisaż autorskiej wystawy Pauliny Komorowskiej, będącej rezultatem projektu fotograficznego ,,Aktywni i dojrzali na Kujawach i Pomorzu”. Kunsztownie skomponowane kadry, zwracają uwagę na rosnący udział osób starszych w społeczeństwie.

W obliczu narastającego kultu młodości, autorka pokazuje ludzi dojrzałych jako aktywnych fizycznie i duchowo, ciekawych, inspirujących dla młodszego pokolenia.

To wyjątkowy projekt, bo swoim aparatem, seniorów obserwowała młoda fotograficzka. Dostrzegła ich siłę, kreatywność i wewnętrzną młodość. U sąsiadów w Toruniu oglądać mogliśmy "wersję toruńską" wystawy. Dla MCK Bydgoszcz przygotowana została nowa wersja, poszerzona o fotosy bydgoskich Seniorów.

Na wystawie prezentowanych jest kilkadziesiąt portretów mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Na fotografiach zobaczymy osoby aktywne społecznie, z pasjami, zainteresowaniami, zajmujące się działalnością kulturalną, polityczną, wolontariatem, czy po prostu nadal wykonujące swoje zawody z pasją i zaangażowaniem.

Wernisaż 8 czerwca, piątek, godz. 18.00, Galeria Wspólna - przestrzeń wystawiennicza w Foyer MCK, przy Marcinkowskiego 12 w Bydgoszczy.Wystawa czynna do 3 lipca 2018 r., zapraszamy codziennie od godz. 10:00 do 20:00 Wstęp wolny!

Paulina Komorowska urodziła się w 1992 roku w Toruniu. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunkach prawo i administracja. Od 2018 r. aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu. Sekretarz Stowarzyszenia Toruńskie Spacery Fotograficzne. Współautorka wystaw zbiorowych TSF: ,,Toruń wieczorny, Toruń nocny”, ,,Poezja codzienności”, ,,Torunianki”, ,,Wiślane tajemnice”. Kuratorka i współautorka wystawy zbiorowej TSF: ,,Kujawy i Pomorze w obiektywie” . Uczestniczka trzech wystaw pokonkursowych w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu: ,,Wystaw się w CSW”. Wystawa powstała dzięki realizację Stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury.

 

KB

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe