ZDMiKP przystępuje do oceny złożonych ofert na rozbudowę torowiska przy Magnuszewskiej

  • 05.06.2018, 15:20 (aktualizacja 05.06.2018, 15:32)
  • KB
ZDMiKP przystępuje do oceny złożonych ofert na rozbudowę torowiska przy Magnuszewskiej Kolejne inwestycje przed nami
Z informacji podanych przez bydgoski Zarząd Dróg wynika, że trzy firmy zainteresowane są przebudową pętli tramwajowej przy ul. Magnuszewskiej. Wartość prac wyceniły od 65 do 85 milionów złotych. Gwarancja na wykonaną inwestycję ma wynosić osiem lat.

Trwa analiza ofert złożonych na przebudowę ważnego dla bydgoskiej komunikacji miejskiej węzła tramwajowego znajdującego się przy ulicach: Wojska Polskiego i Szarych Szeregów oraz przebudowę pętli przy ulicy Magnuszewskiej.

Po zakończeniu budowy, tramwaje jadące ulicą Wojska Polskiego od strony centrum będą mogły wjechać w ulicę Szpitalną. Dzięki inwestycji, już zakupione, nowe PESY, które będą kursowały w ulicy Kujawskiej zawiozą także pasażerów na ulicę Glinki. Sygnalizacje świetlne zostaną wpięte w Inteligentne Systemy Transportowe, które nadają priorytet przejazdu przez skrzyżowania komunikacji.

Z kolei przebudowa pętli tramwajowej przy ulicy Magnuszewskiej umożliwi zawracanie składów jadących od ulicy Szarych Szeregów, a także od strony ronda Kujawskiego. Zakończenie podstawowych prac zostało zaplanowane na jesień przyszłego roku.

Dzięki budowie przybędzie także infrastruktury rowerowej, zostanie zmodernizowane oświetlenie uliczne, przebudowana kanalizacja deszczowa oraz jezdnie. Przystanki i chodniki będą dostosowane po potrzeb osób poruszających się na wózkach. Z zastosowanych rozwiązań będą również z pewnością zadowoleni rodzice najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bydgoszczanin
bydgoszczanin 05.06.2018, 21:12
Troche kosztuje !!!

Pozostałe