O tym, jak będzie wyglądał Park Witosa zadecydują mieszkańcy

  • 04.06.2018, 15:35 (aktualizacja 04.06.2018, 15:40)
  • KB
O tym, jak będzie wyglądał Park Witosa zadecydują mieszkańcy Park Witosa
W czwartek 7 czerwca rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania Parku Witosa. A konkretnie - jego centralnej części wraz z miejscem, w którym znajdowała się muszla koncertowa. Ostateczną decyzję o funkcji podejmą mieszkańcy.

W Parku Ludowym im. Wincentego Witosa trwają zaawansowane prace w ramach I etapu przebudowy. Mają tu powstać dwie strefy – cześć od Pałacu Młodzieży będzie miała charakter przyrodniczo-edukacyjny, a od ul. Piotrowskiego - rekreacyjno-wypoczynkowy. Prace zakładają wykorzystanie zastanych walorów Parku, a także uwzględniają szczególną historię tego miejsca i dawne funkcje, które pełnił.

O tym, jak będzie wyglądać centralna część parku zadecydują mieszkańcy. Konsultacje społeczne odbędą się miedzy 7 a 30 czerwca 2018 roku i składać się będą z trzech etapów. Pierwszym z nich będzie zbieranie pomysłów do mieszkańców na zagospodarowanie tej części parku (poprzez ankietę elektroniczną i papierową). W czerwcu odbędzie się także spacer badawczy, w czasie którego będzie można zobaczyć teren, które podlega konsultacjom. Następnie, komisja ekspercka oceni przedstawione propozycje i wybierze cztery pomysły, na które będzie można zagłosować. W końcowym etapie konsultacji mieszkańcy zdecydują, co ma powstać w centralnej części Parku Witosa.

Ankietę można znaleźć na www.bydgoskie konsultacje.pl . Forma konsultacji została wypracowana przez Radę ds. Partycypacji Społecznej.

Warto wiedzieć:

Z końcem kwietnia zakończyły się konsultacje dotyczące zagospodarowania Hali Targowej. Wpłynęło ponad pół tysiąca propozycji związanych z funkcją tego zabytkowego miejsca. W czerwcu propozycje trafią do komisji eksperckiej.

Na przebudowę Parku Witosa przeznaczono 8,2 mln zł. Projekt jest współfinansowany ze środków europejskich (ZIT), a dofinansowanie z UE wynosi 41 proc.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe