Bajkowo w Bydgoszczy z okazji Dnia Dziecka

  • 24.05.2018, 12:01 (aktualizacja 24.05.2018, 12:20)
  • KB
Bajkowo w Bydgoszczy z okazji Dnia Dziecka Bajkowa Bydgoszcz
W dniu 3 czerwca 2018 roku, już po raz szósty w naszym mieście odbędzie się impreza plenerowa "Bajkowa Bydgoszcz".

Impreza organizowana jest przez Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich oraz Fundację „Rozwój UTP”. Wydarzenie to skierowane jest do wszystkich mieszkańców naszego miasta i okolic, a ze względu na wyjątkowy charakter imprezy szczególnie zależy nam na zainteresowaniu ze strony rodzin z dziećmi oraz młodzieży.

Impreza rozpocznie się o godzinie 13.00 na Placu Wolności spektaklem wystawionym przez Teatr objazdowy „Pomarańczowy Cylinder”. Następnie parada uczestników, wzorem poprzednich edycji poprzebieranych w bajkowe, kolorowe stroje, tradycyjnie poprowadzona przez orkiestrę z Technikum Mechanicznego nr 1, przejdzie na Wyspę Młyńską. To właśnie tam będą miały miejsce liczne zabawy, konkursy, malowanie twarzy, warsztaty naukowe oraz liczne występy artystyczne.

Celem projektu jest dobra zabawa w miłej, rodzinnej atmosferze, która z całą pewnością sprzyja budowaniu poczucia lokalnej tożsamości. Nie zabraknie różnych form promocji aktywności fizycznej oraz wspólnego spędzania czasu w gronie rodzinnym. Nacisk położony zostanie również na upowszechnienie idei wolontariatu wśród młodzieży i studentów.

Ponadto celem organizowanych wydarzeń będzie promocja patronów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego - braci Jana i Jędrzeja Śniadeckich. Miasto Bydgoszcz oraz Uniwersytet wiele zawdzięczają tym wybitnym postaciom, których dorobek w zakresie nauk ścisłych, filozofii czy satyry społecznej jest trudny do przecenienia.

Poprzednie edycje cieszyły się ogromną popularnością i liczymy, że w tym roku impreza spotka się z równie dużym zainteresowaniem. Szczegółowe informacje o planowanym wydarzeniu można znaleźć na facebooku: Bajkowa Bydgoszcz

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tomika
Tomika 16.11.2018, 14:26
Wypożyczalnia strojów karnawałowych https://strojetomika.pl/

Pozostałe