Terry Bozzio zagra podczas Drums Fusion 2018

  • 11.05.2018, 13:47 (aktualizacja 11.05.2018, 14:03)
  • KB
Terry Bozzio zagra podczas Drums Fusion 2018 MCK Terry Bozzio
Dwugodzinne „solo” perkusyjne na największej perkusji świata zabrzmi na bydgoskim festiwalu Drums Fusion. „Mistrzem ceremonii” będzie Terry Bozzio, znany ze współpracy z Frankiem Zappą, Jeffem Beckiem i z docenionych przez krytyków solowych przedsięwzięć. Będzie to jedno z trzech, największych wydarzeń festiwalu, obok koncertów grupy Apocalyptica i zespołu Jana Garbarka.
 

Koncert w Bydgoszczy będzie częścią europejskiej trasy “An Evening With Terry Bozzio”. Jego show to wieczór solowego bębnienia na maxa, podczas którego usłyszymy zarówno utwory z dawnych lat działalności tej perkusyjnej legendy, jak i improwizacje. Artysta zagra muzykę z najnowszego albumu “Terry Bozzio Composer Series”, który zawiera 59 różnorodnych kompozycji. Koncert będzie zupełnie darmowy - Bozzio zagra 1 czerwca w plenerze, na Wyspie Młyńskiej w centrum miasta.

 
 

Monstrum w Bydgoszczy

 
 

O zestawie perkusyjnym Terry’ego nie mówi się po prostu „perkusja”. To „monstrualna rzeźba perkusyjna” złożona z kilkudziesięciu różnorodnych instrumentów.

A tak piszą o tym koncercie krytycy muzyczni: „Jeśli jeszcze nie widzieliście występu Terry’ego, nie macie pojęcia, na co się decydujecie! Bozzio jest muzykiem tajemniczym, który grając, hipnotyzuje publiczność i wciąga ją w swój świat, a tak się składa, że jego instrumentem jest właśnie perkusja”.

Terry Bozzio jest w stanie sam sobie akompaniować sobie na bębnach basowych, równocześnie wyczarowując melodyjne solo i tym samym popisując się niebywałą koordynacją, pozwalającą na kompletną ekspresję muzyczną przy użyciu wyłącznie perkusji.

 
 

Apocalyptica i Garbarek

 
 

Jak wspomnieliśmy, podczas Drums Fusion wystąpią także dwie inne, wielkie gwiazdy. 30 maja odbędzie się koncert Jan Garbarek Group. Gigant światowego jazzu wystąpi w Bydgoszczy z Trilokiem Gurtu na perkusji.

Z kolei 2 czerwca na Wyspie Młyńskiej zagra słynna, fińska Apocalyptica z koncertem „Plays Metallica by Four Cellos”. Na perkusji wystąpi Mikko Siren. Bilety na oba koncerty dostępne są na stronach: biletyna.pl, bileterka.com, ebilet.pl, kubilecik.pl oraz w kasie MCK przy Marcinkowskiego 12.

Drums Fusion 2018 odbędzie się w dniach 28 maja – 2 czerwca w Bydgoszczy. Organizatorem festiwalu jest Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz Urząd Miasta Bydgoszczy. Dyrektorem MCK jest Marzena Matowska, a dyrektorem festiwalu Marek Maciejewski. Więcej na: https://facebook.com/drumsfusion.

 
   
KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe