Czterogwiazdkowy hotel Hilton już niedługo w Bydgoszczy

  • 09.05.2018, 13:04 (aktualizacja 09.05.2018, 13:36)
  • KB
Czterogwiazdkowy hotel Hilton już niedługo w Bydgoszczy KB Hampton by Hilton
Na Wyspie Młyńskiej w budynku po starej farbiarni odzieży powstanie hotel Hampton by Hilton. Inwestycja zostanie zrealizowana pomimo opóźnienia. Plany dotyczące renowacji i przebudowy tego obiektu powstały już w 2011 roku. Obecnie zezwolenie uzyskała warszawska firma Hotel Bydgoszcz, która zajmie się odpowiednim przystosowaniem budynku pod potrzeby hotelu.

Hotel będzie posiadał 126 pokoi, a koszt całej inwestycji wynosi 40 mln zł. Projekt zakłada w pierwszej kolejności zakup i oczyszczenie budynku nieczynnej już pralni i farbiarni. Cały budynek poddany zostanie gruntownej renowacji oraz przebudowie pod kątem wykorzystania hotelarskiego. Po zakończonej renowacji budynek zostanie dostosowany pod wymagania prestiżowej franczyzy międzynarodowej marki hotelarskiej.

INFORMACJE DODATKOWE

- pierwotnie przebudowa i modernizacja budynku na apartamentowy (lofty)

- budynek zbudowany w 1903 roku przez bydgoskiego przedsiębiorcę Wilhelma Koppa

- pierwotnie w budynku mieściła się farbiarnia odzieży

- po II wojnie światowej farbiarnia została znacjonalizowana i przejęta przez przedsiębiorstwo "Pralchem", które zaprzestało działalności na początku lat 90. XX wieku

- hotel w standardzie czterech gwiazdek

- koszt inwestycji to 40 milionów złotych

Przebudowa na potrzeby hotelu ma zakończyć się w 2020 roku. 

Wizualizacja hotelu: http://hotelwbydgoszczy.pl/

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kpiarz
Kpiarz 16.08.2019, 11:23
Od kiedy Hamptony są czterogwiazdkowe,z tego co wiem wszystkie jakie w Polsce powstają maja trzy gwiazdki .....czyżby Bydgoszcz miała być jakimś specjalnym wyjątkiem

Pozostałe