Grażyna Szapołowska, Emilian Kamiński i wielu innych. Tak zapowiadają się bydgoskie wakacje w mieście

  • 08.05.2018, 14:51 (aktualizacja 10.05.2018, 13:30)
  • KB
Grażyna Szapołowska, Emilian Kamiński i wielu innych. Tak zapowiadają… KB archiwum
Grażyna Szapołowska, Emilian Kamiński, a także Kabaret Młodych Panów i Ireneusz Krosny – to tylko niektóre gwiazdy tegorocznych cykli wakacyjnych „Małe formy teatralne” i „Wieczór z kabaretem”. Jak co roku, bydgoszczanie będą mogli spędzać lipcowe i sierpniowe wieczory przy amfiteatrze na Brdzie.

Wzorem ubiegłych lat, lato w Bydgoszczy upłynie pod znakiem kulturalnych imprez pod chmurką. W amfiteatrze na Brdzie odbędą się koncerty w ramach „Rzeki Muzyki”, na której wystąpią m. in. zespół Raz Dwa Trzy, Kraków Street Band czy Joanna Dark (więcej o Rzece Muzyki TUTAJ).

Będą także występy kabaretowe w ramach „Wieczoru z kabaretem”. W tym roku w amfiteatrze przy Operze Nova zobaczyć będzie można Kabaret Zachodni, Ireneusza Krosnego, Kabaret Młodych Panów i Kabaret Nowaki. Pierwszy występ zaplanowano na 5 lipca - wtedy bydgoszczanie będą mieli okazję zapoznać się ze skeczami Kabaretu Zachodniego.

Z kolei 19 lipca wystąpi Ireneusz Konieczny. Po raz pierwszy program komika składać się będzie z dwóch zupełnie odmiennych części. Oprócz nowych scenek pantomimicznych, będzie okazja poznać różne tajniki mima - jak to się dzieje, że ktoś chodzi w miejscu, czy dlaczego widzimy przedmioty, których tak naprawdę nie ma.

Pierwszy sierpniowy czwartek to z kolei występ Kabaretu Młodych Panów. Ich społeczno-obyczajowy humor z dużą dawką ironii sprawia, że zyskują nie tylko coraz szersze grono wiernych fanów, ale także uznanie krytyków. Zdobyli najwyższe laury we wszystkich liczących się konkursach i festiwalach kabaretowych.

30 sierpnia na scenie nad Brdą pojawi się z kolei Kabaret Nowaki, który od dekady bawi fanów dobrej rozrywki. Świętując swój jubileusz, Nowaki wyruszają w zupełnie nową przygodę, w którą zabiorą ze sobą publiczność prezentując najnowsze skecze.

Przygotowaliśmy także coś dla fanów teatru. W lipcowe i sierpniowe poniedziałki przy Operze Nova będzie można zobaczyć najciekawsze monodramy i recitale polskich artystów. Na pierwszy ogień pójdzie Emilian Kamiński, który 9 lipca pokaże swój monodram pt. „W obronie jaskiniowca”. Kamiński wcielając się we współczesnego jaskiniowca demaskuje zawiłości relacji damsko-męskich i rozprawia się ze stereotypami.

Z kolei 23 lipca zobaczymy duet Krzysztofa Materny i Olgi Bołądź. To zabawny monolog satyryka, oparty na doświadczeniach pracy w telewizji i na scenie, który demaskuje prawa rządzące polskim show biznesem.

Hitem tegorocznych „Małych form teatralnych” bez wątpienia będzie występ recitalowy Grażyny Szapołowskiej. Aktorka zaprezentuje utwory z albumu "Kochaj mnie" - na płycie znalazło się 13 lirycznych piosenek do tekstów m. in. Jana Nowickiego, Bogdana Loebla, Katarzyny Jungowskiej, a także samej aktorki.

Ostatnim występem w ramach tegorocznych „Małych form teatralnych” będzie występ Katarzyny Kołeczek zatytułowany „Co modna pani wiedzieć powinna”. Artystka wciela się w rolę współczesnej kobiety, która stara się realizować w życiu wszystkie narzucane je przez tradycję i popkulturę obowiązki.

„Wieczór z kabaretem” 2018

Miejsce: amfiteatr przy Operze Nova, godz. 19.00

5.07.2018 - Kabaret Zachodni

19.07.2018 Ireneusz Krosny

2.08.2018 Kabaret Młodych Panów

30.08.2018 Kabaret Nowaki

Małe formy teatralne

Miejsce: amfiteatr przy Operze Nova, godz. 19.00

9 lipca 2018 - „ W obronie jaskiniowca” w wykonaniu Emiliana Kamińskiego.

23 lipca 2018 "Dobry wieczór Państwu" - "monodram w duecie" Krzysztof Materna i Olga Bołądź.

6 sierpnia – liryczny recital „Kochaj mnie” w wykonaniu aktorskim Grażyny Szapołowskiej.

20 sierpnia - „Co modna pani wiedzieć powinna” w wykonaniu Katarzyny Kołeczek

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe