Mieszkańcy Błonia zabezpieczyli swoje rowery przed kradzieżą

  • 19.04.2018, 13:04
  • KB
Mieszkańcy Błonia zabezpieczyli swoje rowery przed kradzieżą KWP Bydgoszcz
Wczoraj (18.04.18) policjanci z komisariatu na Błoniu znakowali rowery. Na tego typu zabezpieczenie przede wszystkim przed kradzieżą zdecydowało się 10 właścicieli jednośladów. Kolejne terminy znakowania rowerów są dostępne na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

 Akcja "oznakuj swój rower" ma  umożliwić identyfikację właściciela w przypadku odzyskania skradzionego jednośladu, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie na nie cech identyfikacyjnych.

Procedura programu polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem typu "engrawer" oznaczenia składającego się z liter i cyfr, a następnie jego rejestracji w bazie danych policji.

Każdy oznakowany rower zostaje opatrzony,  w widocznym miejscu, naklejką samoprzylepną  informującą o dokonaniu precyzyjnego oznakowania, a ponadto powoduje zmiany w strukturze materiału wykrywane nawet po powierzchniowym zatarciu znaków.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
alf
alf 19.04.2018, 13:40
A niby jak to ma zabezpieczyć przed kradzieżą? To najwyżej ułatwi identyfikację.
Redakcja
Redakcja 19.04.2018, 20:38
To proste. Widząc oznakowany rower złodziej dwa razy zastanowi się czy warto ????

Pozostałe