Jak zagospodarować halę targową? Ratusz czeka na pomysły!

  • 17.04.2018, 12:50 (aktualizacja 17.04.2018, 12:56)
  • KB
Jak zagospodarować halę targową? Ratusz czeka na pomysły! archiwum
W związku z trwającymi konsultacjami społecznymi dotyczącymi przyszłego zagospodarowania hali targowej, zapraszamy studentów lub absolwentów uczelni wyższych do udziału w konkursie.

Halę targową na kreślarskie deski wezmą teraz studenci. Liczymy na to, że przy współpracy z Plastykiem Miasta powstaną prace dotyczące zabytkowego gmachu, które również będą mogły być wykorzystywane w trakcie aranżacji budynku. Autorzy najciekawszych koncepcji również mogą liczyć na nagrody finansowe.

Praca konkursowa powinna zawierać plik z projektem na nośniku cyfrowym CD-R/DVD, w formacie PDF wraz z planszą 100x70 cm o grubości do 0,5 cm w układzie pionowym oraz minimum trzema wizualizacjami projektu wnętrza hali targowej. Dodatkowo na planszy należy umieścić:

• rzut prostokątny z góry obszaru opracowania

• przekrój pionowy przez halę targową z uwidocznieniem podstawowych rzędnych i projektowanych elementów zagospodarowania przestrzeni.

Prace mogą być realizowane oraz zgłaszane do konkursu indywidualnie lub zespołowo. Jedna osoba bądź zespół mogą wysłać maksymalnie 5 prac. Na pomysły czekamy do 17 lipca br. (decyduje data stempla pocztowego) a prace prosimy wysyłać na adres: Urząd Miasta Bydgoszczy, Biuro Komunikacji Społecznej, ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz z dopiskiem: „Konkurs na wykonanie projektu - wizualizacji dotyczącego zagospodarowania hali targowej”.

Więcej informacji na temat konkursu udziela Marek Iwiński - Plastyk Miasta, tel. 52-58-58-177.

Przypominamy, że konkurs jest tylko jednym z elementów konsultacji. Do końca kwietnia br. można za pośrednictwem internetowej aplikacji lub pocztówki konsultacyjnej podzielić się swoim pomysłem na zagospodarowanie hali. Wyjątkowe pocztówki dostępne są w siedzibach Urzędu Miasta przy ul. Jezuickiej 1 i Grudziądzkiej 9-15 oraz w:

- Punkcie Obsługi Mieszkańca w centrum handlowym Zielone Arkady

- Biurze Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi (ul. Wojska Polskiego 65).

Historia hali targowej w pigułce:

• 1904 – rozpoczęcie budowy, którą prowadziły wyłącznie miejscowe firmy i rzemieślnicy. Budowla miała podnieść standardy higieniczne w handlu artykułami spożywczymi

• 1906 – otwarcie hali z 96 stoiskami. Od strony ul. Podwale znajdowały się też mieszkanie dla inspektora hali, gabinet lekarza weterynarii i komisariat policji. Wewnątrz stworzono miejsce dla 96 stoisk

• 1924 – zarządzanie hala przejmuje Dyrekcja Rzeźni Miejskiej. Było wówczas 66 jatek (stoisk z mięsem) i 14 stoisk z basenami dla ryb. W piwnicy sprzedawano drób i nabiał

• 2010 – zakończenie przez poprzedniego właściciela obiektu BSS „Społem” remontu elewacji. Odnowiono wówczas m.in. kartusz z herbem Bydgoszczy

• 2016 – przejęcie obiektu przez miasto i rozpoczęcie działań związanych z rewitalizacją gmachu (ekspertyzy, a następnie projekt budowlany)

Regulamin dostępny jest TUTAJ.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rafał
Rafał 18.04.2018, 20:11
To miejsce wykorzystałbym na Muzeum Historii Kanału Bydgoskiego i Żeglugi Bydgoskiej

Pozostałe