Zakończyła się rozbudowa i modernizacja Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy

  • 30.03.2018, 12:35 (aktualizacja 30.03.2018, 19:13)
  • KB
Zakończyła się rozbudowa i modernizacja Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy archiwum
Z informacji podanych przez Urząd Marszałkowski wynika, że zakupy ostatnich elementów wyposażenia kończą wartą ponad 200 milionów złotych rozbudowę i modernizację Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. Inwestycja pozwoliła na uruchomienie trzech nowych oddziałów specjalistycznych oraz wyposażonych w najnowocześniejszą aparaturę pracowni diagnostycznych. Lecznicę wizytował (29 marca) marszałek Piotr Całbecki, który spotkał się m. in. z lekarzami odpowiadającymi za nowo uruchomione segmenty lecznicze.

Zakupy ostatnich elementów wyposażenia kończą wartą ponad 200 milionów złotych rozbudowę i modernizację Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. Inwestycja pozwoliła na uruchomienie trzech nowych oddziałów specjalistycznych oraz wyposażonych w najnowocześniejszą aparaturę pracowni diagnostycznych. Lecznicę wizytował  29 marca marszałek Piotr Całbecki, który spotkał się m. in. z lekarzami odpowiadającymi za nowo uruchomione segmenty lecznicze.

Zakończony w lutym 2015 pierwszy etap przedsięwzięcia, w którym zbudowano praktycznie od podstaw nowy kompleks szpitala oraz dokonano pierwszych zakupów nowego sprzętu medycznego i wyposażenia, był jedną z największych tego typu inwestycji w kraju. Był też najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem pierwszej części naszego medycznego pakietu stulecia, czyli marszałkowskiego programu modernizacji najważniejszych placówek medycznych województwa. W 2016 roku placówka otrzymała wart 10,5 miliona złotych sprzęt (m. in. narzędzia chirurgiczne) oraz meble stanowiące wyposażenie pokoi pacjentów.

Rok ubiegły zakończył się dla szpitala zakupami nowoczesnego sprzętu medycznego wartości ponad 22 milionów złotych. Wśród tych najnowszych nabytków są m in. wideogastroskop i wideokolonoskop pediatryczny, komputerowy zestaw do archiwizacji badań endoskopowych, sprzęt komputerowy do śledzenia przebiegu operacji i opisu badań oraz system komputerowy z oprogramowaniem medycznym, wysokiej klasy skalpel harmoniczny do przeprowadzania bezkrwawych operacji (wykorzystuje energię fali ultradźwiękowej do cięcia i koagulacji tkanek), pomocny przy podejrzeniu choroby refluksowej aparat do pH-metrii przewodu pokarmowego, aparaty do znieczulenia i respiratory, systemy monitorowania funkcji życiowych, pulsoksymetry, urządzenie do wykorzystywanej w niektórych postaciach niewydolności oddechowej noworodków terapii tlenkiem azotu, echokardiograf i kompletne wyposażenie szpitalnego laboratorium.  

- Tymi zakupami postawiliśmy kropkę nad „i” modernizacji Szpitala Dziecięcego. Środki pochodziły z wartego ponad 340 milionów złotych drugiego etapu kujawsko-pomorskiego medycznego pakietu stulecia. Finansujemy go, tak jak etap pierwszy, kredytem z Europejskiego Banku Inwestycyjnego – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Ostatnie, finalizowane obecnie sprawunki to wyposażenie głównej izby przyjęć, meble medyczne i biurowe (w tym m.in. 96 foteli rozkładanych z myślą o wypoczynku czuwających przy chorych maluchach rodziców), drobny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny oraz wyposażenie kuchenek oddziałowych i łazienek. Powinny się zakończyć w maju.

Rozbudowa i modernizacja Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego pozwoliła na poszerzenie jego oferty leczniczej o chirurgię dziecięcą na najwyższym poziomie, neurochirurgię dziecięcą i hematologię. Powstały oddziały chirurgiczny i neurochirurgiczny oraz oddział hematologii, onkologii i reumatologii, a także wyposażone w aparaturę najnowszej generacji pracownia rezonansu magnetycznego i pracownia tomografii komputerowej. W kwietniu lecznica uruchomi pracownię endoskopową. Konsultantem placówki w dziedzinie neurochirurgii jest wysokiej klasy specjalista w tej dziedzinie medycyny, lekarz o międzynarodowej renomie prof. Marek Harat.

Więcej informacji o projekcie

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe